A A A

Nowe kompaktowe projektory biznesowe od Sony

2 października 2015, 10:00
Firma Sony powiększa ofertę o pięć nowych projektorów profesjonalnych, które zapewniają wysoką jakość obrazu, dużą jasność i większą uniwersalność w różnych środowiskach pracy, takich jak firmy czy szkolnictwo.
Nowe kompaktowe projektory biznesowe od Sony

Nowe modele to VPL-EX315, VPL-EX345, VPL-EW315, VPL-EW345 oraz VPL-EW348 .

Projektory VPL-EX315 i VPL-EW315 mają jasność 3800 lumenów, a VPL-EX345, VPL-EW345 i VPL-EW348 - 4200 lumenów. Wszystkie są oparte na technologii 3LCD i panelach BrightEra (0,75" w modelach o rozdzielczości WXGA, 0,63" w modelach XGA). Zapewniają naturalną i żywą kolorystykę nawet w oświetlonych pomieszczeniach.

Nowe projektory, podobnie jak poprzednie produkty Sony z tej grupy, wyróżniają się uniwersalnością przy instalacji. Ułatwieniem przy konserwacji jest sposób uzyskiwania dostępu do lampy - od tyłu obudowy. Dzięki niewielkim wymiarom i wadze około 4 kilogramów urządzenie nie sprawia kłopotu przy przenoszeniu.

Model VPL-EW348 jest wyposażony w łącze HDBaseT, ułatwiające łączenie sprzętu i obniżające ogólny koszt instalacji. Umożliwia ono transmisję sygnałów wideo, audio, sterujących i IP przez jedną skrętkę czteroparową kategorii 5e/6, na odległość do 100 m. Użycie mniejszej liczby kabli oznacza mniejsze zapotrzebowanie na wzmacniacze i odbiorniki sygnału oraz mniej potencjalnych punktów awarii.

We wszystkich modelach dostępne są dwa porty HDMI, do których można podłączać coraz liczniejsze na rynku cyfrowe urządzenia audiowizualne.

Nowe modele zaprojektowano tak, by wydłużyć okres eksploatacji lampy, obniżyć całkowity koszt użytkowania i zapewnić maksymalną energooszczędność. W zależności od wybranego trybu pracy lampa projektora może działać nawet około 10 000 godzin. Wśród energooszczędnych rozwiązań warto wymienić funkcję automatycznego zmniejszania jasności lampy. Pozwala ona na inteligentne wykrywanie statycznego obrazu i zmniejszanie jasności lampy do określonego poziomu po wybranym przez użytkownika czasie.

Dzięki funkcjom prezentacji przez sieć i zdalnego sterowania projektora można obsługiwać za pomocą tabletu albo smartfona. Każdy model jest wyposażony w głośnik o mocy 16 W. Zaletę stanowi też cicha praca: głośność projektora wynosi od 29 do 35 dB. Identyfikację podłączonych urządzeń ułatwia funkcja nadawania nazw wejściom.

Nowe modele będą dostępne w następujących terminach:

  • VPL-EW348 (WXGA z HDBaseT) - styczeń 2016 r.
  • VPL-EW315 i VPL-EW345 (WXGA) - listopad 2015 r.
  • VPL-EX315 i VPL-EX345 (XGA) - październik 2015 r.

Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto