A A A

Nowe obudowy Mini Tower z serii T

22 października 2013, 12:51
Nowe obudowy Mini Tower z serii T

Zalman przedstawił dwie nowe obudowy typu Mini Tower z serii T. Te niewielkich rozmiarów konstrukcje charakteryzują się wszystkimi wiodącymi na rynku rozwiązaniami znanymi z pełnowymiarowych modeli produkowanych przez firmę.

Przestronne wnętrza obudów ZM-T3 i ZM-T4 pomieszczą nawet 30 cm karty graficzne. Sprawną cyrkulację powietrza zapewniają dwa wentylatory dołączone w standardzie, co więcej użytkownik ma możliwość montażu dwóch dodatkowych. Dzięki przednim wlotom powietrza dyski twarde są efektywnie chłodzone, a temperatury panujące we wnętrzach obudowy utrzymywane są na niskim poziomie.

Wentylatory fabrycznie zainstalowane w obudowach ZM-T3 i ZM-T4 to tylni o średnicy 92 mm oraz przedni o średnicy 120 mm. Dodatkowe dwa 120 mm wentylatory zamontować można na bocznej ściance. Aby ograniczyć przedostawanie się pyłu do wnętrza konstrukcji na przednim, dolnym i bocznym wlocie powietrza zainstalowano filtry przeciwkurzowe.

Dla większego komfortu użytkownika konstrukcję obudów Zalmana z serii T maksymalnie uproszczono i zastosowano wiodące na rynku rozwiązania:

- zarówno do demontażu ścianek, jak również do instalacji dysków nie są potrzebne narzędzia,

- optymalna długość obudowy umożliwia umieszczenie w slocie płyty głównej nawet 300 mm kartę graficzną,

- dzięki specjalnym przepustom w tacce na płytę główną użytkownik uniknie plątaniny kabli,

- krawędzie ścianek i kieszeni montażowych są zaginane, aby zapobiec zranieniu podczas instalacji,

- gumowe nóżki na dole obudowy oraz pod zasilaczem skutecznie tłumią wibracje, zapewniając ciche działanie sprzętu,

- obudowa została przystosowana do montażu chłodzenia wodnego – otwory na węże do zewnętrznej chłodnicy znajdują się w tylnej ściance,

- na tacce do montażu płyty głównej (na wysokości procesora) wydzielono specjalne okno, aby montaż coolera CPU nie wymagał wyjmowania komponentów bazowych z komputera,

- zasilacz montuje się w dolnej części obudowy.

W obudowach ZM-T3 i ZM-T4 znalazło się miejsce dla jednej zatoki zewnętrznej 5.25” (na kieszenie, napędy optyczne lub kontrolery obrotów), dwóch zatok wewnętrznych 3.5” na dyski twarde oraz trzech wewnętrznych 2.5”. Oba modele umożliwiają zainstalowanie do czterech jednoslotowych kart rozszerzeń. Przy górnej krawędzi umieszczono jeden port USB 2.0, jeden port USB 3.0, gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe, przycisk Power oraz Reset.

Każda z obudów ma wymiary 364 (D) x 189 (S) x 427,5 (W) mm. Wykonane zostały ze stali oraz wytrzymałego plastiku w kolorze czarnym.

Sugerowane ceny detaliczne obu nowych obudów z serii T wynoszą po 109 zł brutto.Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto