A A A

Nowe projektory laserowe Acer

7 września 2018, 07:40
Acer zaprezentował nowe projektory z serii PL i SL — modele Acer PL6610 (WUXGA), PL6510 (1080p), SL6610 (WUXGA) i SL6510 (1080p) — zasilane laserowymi źródłami światła.
Nowe projektory laserowe Acer

Projektory z serii Acer PL i SL oferują wysoką jakość obrazu dzięki innowacyjnej diodzie laserowej. Oprócz jakości obrazu, diody laserowe projektorów PL i SL oferują żywotność lampy do 30 000 godzin, która pozwala im służyć użytkownikowi znacznie dłużej niż tradycyjne lampy do projektorów.

Brak lampy, która mogłaby się szybko wypalić, niweluje koszty jej wymiany. Poza tym, że dioda jest bardziej wytrzymała, włącza się i wyłącza niemal natychmiast, w zgodzie z zamiarem użytkownika. Silnik światła laserowego nie zawiera rtęci, co eliminuje potencjalne zanieczyszczenie związane z utylizacją lamp rtęciowych i czyni go bardziej przyjaznym wyborem dla środowiska.

Intensywna jasność i trwałe kolory

Przy jasności na poziomie 5000 lumenów, serie projektorów Acer PL i SL sprawiają, że obrazy są ostre i przejrzyste przy świetle dziennym, nawet z daleka. Jednocześnie, wyświetlany obraz ma doskonałą jakość także w dużych, otwartych obiektach. Źródło laserowego światła pozwala oglądającym wykorzystać wydajność kolorów z gamą sięgającą 75% NTSC.

Prawdziwa bliskość

Projektory Acer PL i SL oferują zoom na poziomie 1.6x dla szerokiej gamy odległości rzutowych. Obiektywy normalne (seria PL) i krótkoogniskowe (seria SL) zwiększają elastyczność instalacji, bez konieczności przenoszenia mebli lub niszczenia infrastruktury uchwytami ściennymi. Projektory zostały wyposażone w dwa wbudowane głośniki 10 W.

Instalacją za pomocą jednego kabla dzięki HDBaseT i sterowanie przez LAN

Model PL6610 jest kompatybilny z wejściem HDBaseT, czyli standardem używającym pojedynczego kabla by przesyłać i otrzymywać sygnały audio, video, Ethernet, sterowania i zasilania. Sygnał może być też transmitowany przez pojedynczy kabel LAN na odległość maksymalnie 100 metrów.

Serie projektorów PL i SL współdziałają z systemem Crestron Network System, umożliwiając użytkownikom centralne sterowanie wielu projektorów z poziomu jednego komputera, co jest szczególnie przydatne np. przy wyłączaniu wszystkich projektorów w różnych salach lekcyjnych jednocześnie.

Ceny i dostępność

Projektory PL6610/PL6510 będą dostępne w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku w cenie 6999 zł.

Projektory SL6610/SL6510 będą dostępne w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku w cenie 5999 zł.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto