A A A

Nowe telewizory 4K HDR Sony Bravia

22 lipca 2016, 10:00
Firma Sony poinformowała o dostępności nowych telewizorów 4K HDR z pięciu serii: XD83, XD80, XD75, XD70 oraz SD80.
Nowe telewizory 4K HDR Sony Bravia

Choć są one przeznaczone do pomieszczeń o różnej wielkości i zaprojektowane z myślą o różnorodnych potrzebach użytkowników, wszystkie zapewniają dobre wrażenia przy oglądaniu obrazu w rozdzielczości 4K oraz umożliwiają interpolację źródeł HD do jakości bliskiej 4K. Obraz wyświetlany na telewizorach 4K HDR BRAVIA firmy Sony składa się z ponad ośmiu milionów pikseli i zawiera cztery razy więcej szczegółów niż obraz Full HD. Filmy, programy telewizyjne, zdjęcia i materiały ze smartfona wyglądają lepiej dzięki rozdzielczości 4K i specjalnym technologiom Sony. Jedna z nich, 4K X-Reality PRO, jest oparta na firmowym algorytmie oraz bazie danych Sony i pozwala uzyskać znakomity wygląd szczegółów w obrazie z dowolnego źródła: telewizji, płyty DVD/Blu-ray Disc, wideo z Internetu, fotografii cyfrowej itp.

Nowe telewizory 4K HDR Sony BRAVIA są zgodne z technologią HDR (High Dynamic Range - duży zakres dynamiki), mogą więc odbierać i przetwarzać obraz w nowym standardzie wideo[i]. W połączeniu z rozdzielczością 4K Ultra HD, technologia HDR zmienia sposób oglądania telewizji i zwiększa szczegółowość, kontrast oraz bogactwo kolorów w obrazie.

Użytkownicy wszystkich pięciu nowych telewizorów 4K HDR BRAVIA firmy Sony mogą korzystać ze stworzonego przez Google systemu operacyjnego Android TV. Ułatwia on oglądanie materiałów wideo w transmisji strumieniowej, dostęp do serwisów z programami telewizyjnymi i grami. Fani telewizji mogą oglądać najlepsze programy i ponadczasowe filmy z repertuaru serwisów Google Play, Netflix, Amazon Video, YouTube i innych. Sklep Google Play, dostępny bezpośrednio w telewizorze, oferuje także mnóstwo gier i dodatkowych aplikacji. Dzięki technologii Google Cast można wyświetlać na ekranie telewizora ulubione aplikacje rozrywkowe, jak Netflix czy YouTube, zainstalowane w urządzeniu z systemem Android/iOS bądź komputerze Mac, Windows albo Chromebook.

Telewizory 4K HDR Sony BRAVIA XD83, XD80, XD75, XD70 i SD80 będą wkrótce dostępne u głównych detalistów w Europie. Cena będzie uzależniona od kraju i dystrybutora.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto