A A A

Nowi deweloperzy dołączają do współpracy z firmą AMD

5 listopada 2013, 08:10
Nowi deweloperzy dołączają do współpracy z firmą AMD

Firma AMD ogłosiła dziś podjęcie współpracy z trzema deweloperami gier komputerowych w ramach wprowadzenia technologii Mantle, będącej entuzjastycznie przyjętym, przełomowym API do tworzenia gier.

Cloud Imperium Games rozwija obecnie długo oczekiwaną kosmiczną symulację „Star Citizen” stworzoną na bazie finansowania społecznościowego przez legendarnego twórcę Chrisa Robertsa.

- Technologia AMD Mantle pozwoli nam wydobyć jeszcze więcej wydajności z kart graficznych AMD Radeon niż może jakiekolwiek inne API.-powiedział Chris Roberts, CEO w Cloud Imperium Games.

Eidos-Montréal stoi za nadchodzącą, przygodową grą akcji „Thief™”, w której rozgrywka prowadzona jest z perspektywy pierwszej osoby. Jej premiera została zaplanowana na luty 2014 roku. Eidos-Montréal stworzył również grę „Deus Ex: Human Revolution” – tytuł z programu AMD Gaming Evolved.

- Technologia Mantle pozwala Ci wykorzystać karty graficzne AMD Radeon dokładnie w ten sposób, w jaki zostały zaprojektowane do użycia, dając wiele nowych możliwości i zwiększając wydajność procesora i karty graficznej.- powiedział David Anfossi, studio head w Eidos-Montréal.

Założone przez branżowych weteranów Oxide Games projektują silnik dla architektury 64-bitowych wielordzeniowych procesorów.

- Mantle firmy AMD pozwala nam wydobyć ze sprzętu znacznie więcej niż jakiekolwiek inne rozwiązanie, jakie jest dostępne.- powiedział Dan Baker, co-founder Oxide Games.

Cloud Imperium Games, Eidos-Montreal, a także Oxide Games dołączą do AMD, a także DICE by mówić na temat konstrukcji i wdrażania technologii Mantle na konferencji APU13, między 11 a 14 listopada w San Jose w Kalifornii. Co więcej, Oxide Games podczas konferencji przeprowadzi także przedpremierowy pokaz technologii Mantle.

Dla zainteresowanych bezpłatny dostęp do wszystkich sesji plenarnych konferencji APU13 jest dostępny po zarejestrowaniu się za pośrednictwem strony internetowej. Liczba miejsc jest ograniczona, a o ich przyznaniu decyduje kolejność zgłoszeń. W czasie spotkań wypowiadać się będą: dr Lisa Su, senior vice president i general manager, Global Business Units, AMD; Johan Andersson, technical direktor w firmie DICE, Dominic Mallinson, vice president, research i development firmy Sony oraz Mark Papermaster, chief technology officer w AMD.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto