A A A

Nowości audio od Platinet

22 października 2013, 12:32
Nowości audio od Platinet

Do oferty sprzętu audio Platinet dołączyły słuchawki dokanałowe FreeSound pod marką własną firmy - FreeStyle.

W słuchawkach zastosowano system „noise isolating”, który sprawia, że dźwięki dochodzące z zewnątrz o głośności poniżej 30db nie mają prawa zakłócić słuchania muzyki czy prowadzenia rozmowy telefonicznej. Jest to możliwe dzięki dokładnemu dopasowaniu do ucha użytkownika pianek, dołączonych do zestawu. Szeroki zakres częstotliwości i dynamiczny system wzmocnienia basów sprawiają, że słuchawki polecane są szczególnie fanom takich gatunków muzycznych, jak rock, jazz, pop czy muzyka elektroniczna. Model FreeSound FH2100 wyposażony został również w mikrofon oraz wbudowany moduł sterujący smartfonem i odtwarzaczami audio działającymi w środowisku Windows, Android oraz urządzeniami Apple.

Najbardziej zaskakuje jednak kabel dołączony do słuchawek, który w odróżnieniu od standardowych modeli dostępnych na rynku, jest płaski. Ten mały, wydawałoby się, drobiazg konstrukcyjny sprawia, że przewód nigdy się nie plącze, co jest odwiecznym utrapieniem użytkowników przenośnego sprzętu audio. Dotychczas rozwiązanie to było dostępne jedynie w przypadku urządzeń z najwyższego pułapu cenowego.

Słuchawki FreeSound to nie jedyna nowość Platinetu w segmencie mobilnego audio. Już niebawem do sprzedaży trafi model z serii FreeStyle - Zipper. W tym przypadku przewód słuchawek wszyty został w suwak, co oprócz zaskakującego efektu wizualnego zapobiega także jego zaplątywaniu się. Dostępne w pięciu kolorach modele FreeSound i Zipper charakteryzować będzie solidna jakość wykonania.

Wśród nowości, które będą miały swoją premierę w najbliższym czasie, znajdzie się także pracująca w technologii 3.0 nowoczesna słuchawka Bluetooth Multipoint. To, co ją wyróżnia, to możliwość pracy z dwoma telefonami (np. prywatnym i służbowym) oraz wysokiej jakości transmisja głosu przy niewielkim poborze energii, możliwa dzięki zastosowaniu mocnych komponentów. Słuchawka umożliwi rozmowę nawet przez 4 godziny przy aż 75-godzinnym okresie czuwania.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto