A A A

Nowy PocketBook Sense

30 października 2015, 07:20
Na 19. Targach Książki w Krakowie firma PocketBook zaprezentowała debiutujący na polskim rynku czytnik PocketBook Sense.
Nowy PocketBook Sense

Sześciocalowe urządzenie, wyposażone w ekran E Ink, dysponuje czujnikiem natężenia światła. Dzięki niemu jest w stanie zareagować na najmniejsze zmiany oświetlenia, dostosowuje jasność diod LED wbudowanych wokół wyświetlacza. Rozwiązanie to zapewnia niezwykłą wygodę czytania bez konieczności samodzielnej regulacji poziomu podświetlenia.

Nowy PocketBook Sense może również poszczycić się wyjątkowym wyglądem. Ramka otaczająca wyświetlacz jest jeszcze węższa niż w poprzednich modelach czytników tej firmy, a przyciski do zmiany stron zostały umieszczone na tylnej ściance urządzenia. Dzięki takiej konstrukcji, czytnik wygodnie mieści się w dłoni, a obsługiwać go można zaledwie dwoma palcami.

Wymiary tego kompaktowego rozwiązania (15x11 cm) i waga zaledwie 155 gramów czynią z PocketBook Sense niezwykle poręczną mobilną biblioteczkę. Z wbudowaną pamięcią o pojemności 4 GB oraz gniazdem na kartę microSD, urządzenie może pomieścić tysiące książek, które e-czytelnik będzie miał zawsze pod ręką.

Gwarancją wysokiej jakości wyświetlanego tekstu jest wielodotykowy ekran E Ink Pearl w rozdzielczości HD 1024 x 758 oraz 212 dpi. Użytkownik może także pobrać na czytnik każdy plik, niezależnie od formatu; nowy model PocketBook obsługuje bez konwersji 16 różnych typów plików tekstowych oraz 4 formaty graficzne. Podczas nauki języków obcych lub czytania literatury z nieznanymi wyrazami przydatne będą preinstalowane słowniki Abbyy Lingvo.

Wbudowane łącze Wi-Fi pozwala na dzielenie się opiniami o czytanych książkach w mediach społecznościowych, a dostęp do usług Dropbox oraz Send-to-PocketBook ułatwia przesyłanie nowych e-booków bezpośrednio na czytnik. Wydajny procesor o szybkości taktowania 1 GHz zapewnia bezproblemowe działanie aplikacji oraz płynną zmianę stron.

Nawigacja po menu czytnika PocketBook Sense jest łatwa nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w obsłudze takich urządzeń. Nowy interfejs w przejrzysty sposób prezentuje zasoby „Biblioteki", co powoduje, że dostęp do ostatnio czytanych i pobranych e-lektur wymaga zaledwie muśnięcia palcem.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto