A A A

Nowy iPad zaprezentowany

7 marca 2012, 21:25
Nowy iPad zaprezentowany

Podczas konferencji w Yerba Buena Center w San Francisco został zaprezentowany nowy iPad. Urządzenie jest potężniejsze od poprzednika, ale nie różni się od niego wyglądem.

Nowy iPad to tak naprawdę klon doskonale sprzedającej się "dwójki", do której dodano rewelacyjny wyświetlacz Retina Display. To największa, choć bynajmniej nie jedyna, różnica w stosunku do poprzednika i element, na którym gigant z Cupertino chce budować dalsze sukcesy tabletu.

Ekran iPada pracuje z natywną rozdzielczością 2048 na 1536 pikseli(wyświetli nawet 3,1 miliona pikseli). Według danych producenta, nowy wyświetlacz będzie oferował o 44 proc. lepsze nasycenie kolorów. Już pierwsze spojrzenie na niego potwierdza, że to klasa sama w sobie.

Ujmując rzecz kolokwialnie, nowy iPad to praktycznie niezmienione ciało w stosunku do poprzednika, ale obdarzone nową duszą. Wbrew licznym obawom, obudowa nadal posiada dobrze znany z innych iGadżetów przycisk Home. Sprzęt wzbogacono natomiast o kamerę iSight oraz czterordzeniowy procesor A5X.

Znacznego ulepszenia doczekały się w końcu kamery w nowym iPadzie - posiadają one stabilizację obrazu i mogą nagrywać filmy w rozdzielczości 1080p.

W nowym tablecie Apple znajdziemy również rozpoznającą tekst mówiony (Siri). Wspierane języki to angielski (brytyjski, australijski i amerykański), niemiecki, francuski i japoński.

iPad nowej generacji posiada oczywiście wsparcie dla sieci 4G LTE (transfer danych z prędkością do 73 Mbps). W USA gadżet będzie dostępny u dwóch operatorów AT&T oraz Verizon.

Nowy iPad nadal będzie oferował rewelacyjny czas pracy na baterii (do 10 godzin). Niestety, dodatkowe funkcje gadżetu wymagały zwiększenia masy i grubości tabletu (9,4 mm). Na szczęście startowa cena pozostała bez zmian - za wersję 16 GB WiFi będzie trzeba zapłacić w USA 499 dol. Pozostałe modele z WiFi będą dostępne w cenach 599 dol. (32 GB) oraz 699 dolarów (64 GB). Za egzemplarze z modułem 4G będzie trzeba zapłacić nieco więcej - 629 dol. (16 GB), 729 dol. (32 GB) lub 829 dolarów (64 GB).

Na sprzęt mieszkańcy Polski nie będą musieli długo czekać, bowiem pojawi się on w naszym kraju już 23 marca. W Europie ceny będą kształtować się podobnie do tych obecnych.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto