A A A

Nowy iPhone będzie miał supercienki ekran

18 lipca 2012, 12:22
"Wall Street Journal" podaje, że nachodzący iPhone będzie wyposażony w nowy typ ekranu dotykowego. Co zyska dzięki temu producent i oczywiście my - konsumenci?
Nowy iPhone będzie miał supercienki ekran

"Wall Street Journal" podaje, że nachodzący iPhone będzie wyposażony w nowy typ ekranu dotykowego. Co zyska dzięki temu producent i oczywiście my - konsumenci?

Nowa technologia opracowana przez Sharpa, firmę odpowiedzialną za produkcje wyświetlaczy dla nowego iPhone'a, zakłada umieszczenie czujników dotyku bezpośrednio na panelu LCD. Takie rozwiązanie pozwoliło rzekomo na redukcję grubości ekranu o 0,5 mm i poprawienie jakości wyświetlanego obrazu. Dla Apple istotna jest jeszcze jedna kwestia - więcej miejsca wewnątrz urządzenia. Okazuje się, że cenną przestrzeń udało się wygospodarować także poprzez zastosowanie slotu nano SIM, który jest o 40 proc. mniejszy od swojego poprzednika - micro SIM.

Mogłoby się wydawać, że wspomniane wielkości pozostają bez znaczenia. Otóż nawet tak znikoma przestrzeń może zostać w pomysłowy sposób wykorzystana przez producenta - chociażby do zastosowania pojemniejszej baterii.

Świat nowych technologii aż huczy od plotek dotyczących nowego iPhone'a. Zgodnie z nimi urządzenie powinno być wyposażone w 3,95-calowy ekran o rozdzielczości 1136×640 pikseli, w proporcjach 16:9. Będzie zatem wyższy od obecnego. Można się również spodziewać czterordzeniowego procesora i mniejszego portu dokującego. Premiera powinna odbyć się jesienią, chociaż niektóre źródła wspominają o sierpniu.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto