A A A

Nowy monitor EIZO do monitoringu

22 lipca 2015, 07:20
EIZO zaprezentowało nowy monitor do zastosowań w monitoringu wizyjnym. DuraVision FDF2306W, to 23” model o rozdzielczości full HD, w którym zastosowano technologię o nazwie Visibility Optimizer.
Nowy monitor EIZO do monitoringu

Visibility Optimizer łączy kilka funkcji poprawiających w czasie rzeczywistym jakość ciemnych i rozmytych obrazów:

  • Funkcja Defog zwiększa czytelność obrazów zniekształconych przez warunki atmosferyczne, takie jak mgła czy śnieg.
  • Funkcja Low-Light Correction wykrywa na ekranie ciemne obszary, w których ciężko dostrzec szczegóły i dostosowuje jasność każdego pojedynczego piksela. W efekcie obraz jest dużo bardziej czytelny - ciemne miejsca zostają rozjaśnione, natomiast kolory w jaśniejszych obszarach nie są wyblakłe.
  • Funkcja Outline Enhancer analizuje wyświetloną zawartość i zapewnia, że podczas korekty rozmytych obszarów szumy nie są uwydatniane, dzięki czemu obraz jest bardziej ostry. W przypadku obrazu o dużej głębi, obiekty położone bliżej wyostrzane są mocniej, co daje bardziej realistyczne i naturalne odczucia.

W lokalizacjach, w których monitory umieszczane są powyżej linii wzorku przydatna będzie dostępna w modelu DuraVision FDF2306W funkcja Up View. Minimalizuje ona rozmycia kolorów, które mogą być widoczne, gdy patrzy się na monitor pod kątem, w tym przypadku od dołu. Funkcja ta sprawia, że obraz będzie wyraźny bez względu na umiejscowienie monitora: czy będzie znajdować się na biurku czy zostanie umocowany na ścianie lub suficie.

DuraVision FDF2306W posiada matrycę LCD z podświetleniem LED, którego jasność można obniżyć do zaledwie 3 cd/m2. Ta funkcjonalność jest szczególnie ważna w zaciemnionych pomieszczeniach - dzięki niej użytkownik nie odczuwa dyskomfortu, jaki powoduje zbyt mocno „świecący" monitor.

Dodatkowe cechy i funkcje

  • W zestawie dostępny jest pilot, z którego pomocą można łatwo zmieniać ustawienia i funkcje
  • Stopka umożliwiająca regulację odchylenia w pionie i poziomie
  • Złącza DVI-D x 1, D-Sub mini x 1 i HDMI x 2, umożliwiające podłączenie do komputera oraz urządzeń emitujących sygnał AV
  • 2-letnia gwarancja obejmująca pracę monitora w trybie 24-godzinnym.

Nowy model będzie dostępny w sprzedaży od sierpnia.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto