A A A

Nowy odtwarzacz multimedialny WD TV

29 maja 2014, 12:50
WD, spółka należąca do Western Digital zaprezentowała dziś nowe urządzenie multimedialne z serii WD TV – Personal Edition. Jest to odtwarzacz z Wi-Fi, który obsługuje praktycznie każdy plik multimedialny, zapisany na dyskach USB, magazynowych urządzeniach sieciowych lub jakichkolwiek komputerach podłączonych do sieci domowej.
Nowy odtwarzacz multimedialny WD TV

Odtwarzacze WD TV - Personal Edition pozwalają klientom odtwarzać dużą gamę osobistych materiałów multimedialnych, w tym zdjęcia, pliki wideo oraz utwory muzyczne na domowych systemach kina domowego. Urządzenia obsługują wiele różnorodnych formatów plików, w tym MKV, MP4, AVI, WMV, MOV, i wiele innych. Użytkownicy mogą przesyłać pliki z każdego napędu USB podłączonego do sieci, takiego jak urządzenia firmy WD z serii My Passport Ultra i My Book, a także z rozwiązań chmury osobistej i magazynów sieciowych, z serii My Cloud. Odtwarzacze współpracują także z kamerami cyfrowymi oraz każdym komputerem PC lub Mac podłączonym do sieci domowej.

Nowy WD TV został wyposażony w najnowszy intuicyjny interfejs użytkownika, dzięki któremu użytkownik zyska pełną kontrolę nad swoją rozrywką, otrzymując możliwość spersonalizowania strony głównej ulubionymi aplikacjami, określenia skrótów do folderów z ulubioną zawartością, a także automatycznego uruchamiania preferowanych aplikacji po włączeniu urządzenia. Nowa wersja WD TV obsługuje także protokół Miracast, dzięki czemu można przesyłać obraz ze zgodnych urządzeń na telewizor w rozdzielczości Full HD (1080p). WD TV pozwala również na oglądanie hitów filmowych, ulubionych seriali, przeglądanie wiadomości z Internetu oraz wpisów z serwisów społecznościowych za pomocą szeregu różnorodnych aplikacji, w tym m.in. YouTube, Hulu Plus, VUDU, SlingPlayer, Spotify, Pandora i Facebook .

Aplikacja WD TV Remote usprawnia obsługę odtwarzacza, przekształcając każde urządzenie iPhone, iPod touch, iPad oraz z systemem operacyjnym Android w zaawansowany pilot zdalnego sterowania. Rozbudowany zestaw funkcji aplikacji WD TV Remote znacznie ułatwia poruszanie się po ogromnych zbiorach cyfrowych multimediów i wyświetlanie ich na domowym telewizorze.

Cena i dostępność

WD TV jest już dostępny w internetowym sklepie producenta. Sugerowana polska cena detaliczna wynosi 379 zł - na półkach sklepowych można się go spodziewać na przełomie czerwca i lipca br. Aplikację WD TV Remote można pobrać za darmo z App StoreTM oraz Google PlayTM.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto