A A A

Nowy proces produkcji pamięci NAND flash

15 kwietnia 2011, 11:30
Nowy proces produkcji pamięci NAND flash

Firmy Intel Corporation i Micron Technology przedstawiły dziś nowy, 20-nanometrowy proces technologiczny produkcji pamięci NAND flash.

W nowym procesie wytwarzane jest 8-gigabajtowe urządzenie NAND flash typu Multi-Level Cell (MLC) o wysokiej pojemności i niewielkich rozmiarach, służące do przechowywania muzyki, wideo, e-booków i innych danych w smartfonach, tabletach czy dyskach SSD .

Rosnąca ilość przechowywanych danych oraz nowe funkcje tabletów i smartfonów nakładają nowe wymagania na technologię NAND flash, zwłaszcza w zakresie oferowania wyższych pojemności w mniejszych układach. Nowe 20-nanometrowe urządzenie o pojemności 8 GB mierzy zaledwie 118mm2 i ogranicza zajmowaną przestrzeń na płytce drukowanej o 30 do 40 procent (w zależności od typu obudowy) w porównaniu z istniejącym, 25-nanometrowym urządzeniem NAND 8 GB firm Intel i Micron. Zmniejszenie rozmiarów pamięci flash zapewnia większą elastyczność, ponieważ pozwala producentom tabletów i smartfonów wykorzystać dodatkową przestrzeń do ulepszenia produktu, na przykład przez dodanie większej baterii, większego ekranu albo kolejnego układu do obsługi nowych funkcji.

Próbki urządzenia 20 nm 8GB są już dostępne, a jego masowa produkcja ma się rozpocząć w drugiej połowie 2011 roku. Intel i Micron oczekują, że zaprezentują wówczas próbki urządzenia 16-gigabajtowego, które pozwoli stworzyć pojedyncze, 128-gigabajtowe rozwiązanie pamięci półprzewodnikowej, mniejsze od typowego znaczka pocztowego.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto