A A A

Nowy procesor Amazona

3 grudnia 2021, 11:00
Amazon przedstawił trzecią generację procesorów Graviton.
Nowy procesor Amazona

Szybszy i bardziej oszczędny

W chmurze AWS (Amazon Web Services) będą wykorzystywane nowe procesory bazujące na architekturze ARM v9 – Graviton 3. W porównaniu z Gravitonani 2 mają one mieć dwukrotnie większą wydajność podczas wykonywania obliczeń zmiennoprzecinkowych.

Zaprojektowany wyłącznie dla potrzeb centrów danych AWS Graviton 3 ma obsługiwać pamięci DDR5-4800, dzięki czemu osiągnie do 50 proc. wyższą przepustowość od Gravitona 2. Nowy procesor będzie też obsługiwać format danych bfloat16 i mieć nawet o 200 proc. lepszą wydajność uczenia maszynowego.

Oprócz większej szybkości, Graviton 3 charakteryzuje się mniejszym zapotrzebowaniem na energię niż jego poprzednik. Amazon podaje, że nowy SoC zużywa do 60 proc. mniej energii niż Graviton 2. Nie wiadomo jednak, jakich obciążeń dotyczy ta wartość.

fot. Amazon


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto