A A A

Nowy projektor od Sony

30 czerwca 2014, 08:00
Marka Sony zaprezentowała nowy projektor do projekcji z bardzo małej odległości – model VPL-GTZ1. Urządzenie łączy ze sobą technologię 4K, laserowe źródło światła i bardzo małą odległość projekcji.
Nowy projektor od Sony

Projektor korzysta z technologii 4K SXR z laserowym źródłem światła o jasności 2000 lumenów. Nowy model umożliwia wyświetlanie obrazu o przekątnej od 1,7 m do 4 m (66-160 cali), uzyskiwanego na dowolnej białej powierzchni przy projekcji z odległości od 0 do 188 mm od ekranu (0 - 7cali). Bardzo mała odległość projekcji pozwala stanąć bliżej ekranu przy prowadzeniu prezentacji itp. Umożliwia ponadto sprawdzanie szczegółów w obrazie 4K bez zasłaniania innych jego fragmentów.

Jak twierdzi producent, obudowa urządzenia dyskretnie wtapia się w praktycznie każde otoczenie, a cichy wentylator nie rozprasza uwagi słuchaczy. Uniwersalna konstrukcja pozwala na ustawienie projektora na podłodze, zawieszenie go pod sufitem, jak również umieszczenie za ekranem (tzw. tylna projekcja na specjalnym ekranie).

Urządzenie może współpracować z systemem łączącym obraz z wielu projektorów i jest wyposażone w funkcję szybkiego włączania/wyłączania. Podobnie jak inne projektory Sony z laserowym źródłem światła, model VPL-GTZ1 nie wymaga konserwacji ani wymiany lampy przez 20 000 godzin pracy.

Rozpoczęcie sprzedaży projektora VPL-GTZ1 w Europie jest zaplanowane na drugą połowę roku. Dokładne terminy zostaną podane w latem tego roku.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto