A A A

Nowy rekord prędkości w przesyłaniu danych

19 lipca 2017, 14:30
ZTE Corporation, światowy lider w technologii 5G, ustanowił nowy rekord w mobilnej transmisji danych. Podczas drugiej fazy testów rozwiązań dla sieci nowej generacji, udało się osiągnąć transfer na poziomie 19 Gb/s, ustanawiając tym samym nowy rekord prędkości dla sieci komórkowych.
Nowy rekord prędkości w przesyłaniu danych

Najważniejszym ze sprawdzianów był udoskonalony mobilny test szerokopasmowy (tzw. eMBB), który został przeprowadzony w oparciu o technologię sub-6GHz. ZTE udało się dostarczyć 28 niezależnych strumieni danych za pośrednictwem nowej stacji bazowej przeznaczonej dla sieci 5G, pracującej w paśmie 3,5 GHz. Jak podkreśla ZTE, tego typu rozwiązania nadają się idealnie do gęsto zaludnionych obszarów miejskich.

W drugi teście, który opierał się na wykorzystaniu fal milimetrowych wysokiej częstotliwości wykorzystano stację bazową 26 GHz. W przypadku tego rozwiązania osiągnięta prędkość przekroczyła 13 Gb/s przy czterech strumieniach danych.

Infrastruktura sieciowa stworzona przez ZTE do masowej komunikacji maszynowej była w stanie obsłużyć aż 90 milionów połączeń w ciągu godziny na obszarze 1 km2, na każdy MHz częstotliwości. To oznacza aż 600% przyrost wydajności sieci!

ZTE zatrudnia obecnie około 3 000 pracowników pracujących nad badaniami i rozwojem sieci 5G. Firma równie dużo co w kapitał ludzki inwestuje w badania. Do roku 2020 wydatki na rozwój i komercjalizację sieci 5G sięgną ponad 300 milionów dolarów.

Co to oznacza dla przeciętnego Kowalskiego? Już niedługo całkowicie zmieni się nasze otoczenie i świat w jakim żyjemy. Z roku na rok przybywać będzie inteligentnych urządzeń, które nieustająco komunikując się z siecią będą ułatwiać nam życie. Inteligentne parkingi, inteligentny transport miejski, skrzyżowania czy domy załatwiające większość spraw za nas staną się rzeczywistością. Całkowicie zmienią się także telefony komórkowe. Tak wysokie wartości transferu danych pozwolą praktycznie zrezygnować z pamięci w telefonach i instalowania aplikacji czy trzymania w nich danych - wszystko będziemy trzymali w chmurze, bo w każdym miejscu świata będziemy mieli do nich błyskawiczny dostęp.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto