A A A

OSVR – nowy zestaw do wirtualnej rzeczywistości

14 czerwca 2016, 10:00
Razer oraz Sensics, współtwórcy platformy otwartego oprogramowania i sprzętu VR - Open Source Virtual Reality (OSVR) poinformowali o premierze najnowszego Hacker Development Kit - HDK 2. Do HDK 2 trafił usprawniony wyświetlacz dla jeszcze lepszych wrażeń wizualnych.
OSVR – nowy zestaw do wirtualnej rzeczywistości

HDK 2 został wyposażony w specjalnie zaprojektowane soczewki, gwarantujące doskonałej jakości czyste obrazy oraz w podwójny wyświetlacz OLED o rozdzielczości 2160x1200 z odświeżaniem 90 Hz. Zestaw zawiera także unikalną technologię IQE (Image Quality Enhancer) w celu zredukowania efektu screen door, który sprawia, że obraz wydaje się być pokryty moskitierą. HDK 2 jest zdolny do wyświetlania obrazów VR w 90 klatkach na sekundę, dlatego zestaw może być śmiało porównywany z najlepszymi zestawami wirtualnej rzeczywistości dostępnymi teraz na rynku.

W przeciwieństwie do innych zestawów, HDK 2 będzie dostępne w cenie $399, a na półkach sklepowych pojawi się w lipcu. HDK 1.4 nadal kosztować będzie $299.

E3:

HDK 2 będzie dostępny podczas E3 na stoisku firmy Razer w Los Angeles Convention Center. Poza tym do wypróbowania na E3 znajdą się też rękawice do śledzenia ruchu Motionglove od Neurodigital Technologies. Po premierze rękawice te będą dostępne jako kontroler do HDK oraz reszty zestawów wirtualnej rzeczywistości wspieranych przez OSVR.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto