A A A

Oculus Quest - gogle VR bez kabli

27 września 2018, 11:10
Oculus zaprezentował nowe gogle VR - Oculus Quest, ich pierwsze w pełni pozbawione kabli gogle.
Oculus Quest - gogle VR bez kabli

Jednym z kluczowych problemów Rifta, jak i jemu podobnych, była konieczność podłączenia gogli do potężnego komputera, co dodatkowo wiązało się z plątaniną kabli wokół podróżującego w VR-e. Oculus Quest rozwiązuje wszystkie te niedogodności.

Quest będą goglami w pełni niezależnymi, z jednostką obliczeniową (m.in. chip Snapdragon 835, znany z topowych smartfonów) umieszczoną w goglach. Nowy gadżet Oculusa jest następcą prototypowej wersji o nazwie "Projekt Santa Cruz". W środku znajdziemy ekran z rozdzielczością 1600 na 1440 pikseli (na każde oko), wbudowanymi słuchawkami i systemem śledzącym nasze ruchy. T

Ostatni element jest kluczowy - osoba korzystająca z Questa nie będzie zmuszona do rozkładania w pokoju dodatkowych modułów (trackerów). Oprócz gogli będziemy wyłącznie korzystali z bezprzewodowych kontrolerów Touch.

Oculus Quest zadebiutuje na rynku wiosną następnego roku w cenie około 400 dolarów za model z 64 GB wbudowanej pamięci.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto