A A A

Odbiornik TV o smaku słodko-kwaśnym

24 grudnia 2021, 09:00
Przedłużająca się epidemia Covid-19 jest matką niecodziennych wynalazków.
Odbiornik TV o smaku słodko-kwaśnym

Liżesz ekran i czujesz to, co inni

Profesor japońskiego Uniwersytetu Meiji Homei Miyashita opracował prototyp ekranu telewizyjnego,, który potrafi przekazać wrażenia smakowe.

Liżąc ekran urządzenia nazwanego Taste The TV możemy przekonać się czy kombinacja 10 smaków rozpylana  i podawana za pośrednictwem taśmy higienicznej na płaskim ekranie telewizora odpowiada naszym gustom.

Japoński wynalazca tłumaczy, że jego dzieło ma łączyć ludzi na odległość i pomóc im wchodzić w interakcje ze światem zewnętrznym wtrudnych, pandemicznych czasach. „Celem jest umożliwienie ludziom doświadczenia czegoś takiego jak jedzenie w restauracji po drugiej stronie świata, nawet podczas pobytu w domu" – powiedział Miyashita.

Profesor stoi na czele 30-osobowego zespołu, dla którego nie jest to pierwszy doświadczenie z produkcją „smakowych" urządzeń. Uczeni mają na koncie, m. in. wynalezienie widelca wzbogacającego smak potraw.

Wyprodukowanie prototypu tego niecodziennego odbiornika TV kosztowało 875 dolarów, a jako przykład praktycznego zastosowania urządzenia podaje się kształcenie kucharzy i sommelierów na odległość oraz przemysł rozrywkowy.

fot. The Creative Exchange – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto