A A A

Ogromna grzywna dla wyszukiwarki torrentów

8 maja 2008, 12:59
Ogromna grzywna dla wyszukiwarki torrentów

Przed kalifornijskim sądem federalnym zakończył się proces, w którym Amerykańskie Stowarzyszenie Twórców Filmów oskarżało wyszukiwarkę torrentów TorrentSpy o naruszenie praw autorskich i narażenie na straty finansowe wytwórni filmowych.
Sąd zdecydował o winie portalu, który już wcześniej – 24 marca – zakończył działalność ze względu na problemy finansowe i trwające postępowanie sądowe. W uzasadnieniu wyroku przyznano rację oskarżycielowi, który twierdził, że udostępniając torrenty do kopii filmów i seriali, TorrentSpy pomagał swoim użytkownikom odnajdywać w internecie pirackie pliki.

Zasądzona rekompensata to 30 tys. dolarów za każdy z 3,699 filmów, których prawa autorskie złamał portal. Łącznie daje to sumę 110 970 000 dolarów. Równocześnie sąd zakazał TorrentSpy dalszej działalności.
Oprócz łamania praw autorskich serwis uznano winnym celowego kasowania danych jego użytkowników oraz moderatorów. Zdaniem sądu zacieranie śladów miało uniemożliwić ściganie tych osób.
Obrońca serwisu uznał wyrok za drakoński i niesprawiedliwy. Stwierdził także, że o zacieraniu śladów nie mogło być mowy, a wszelkie czynności podjęte przez TorrenSpy były wyrazem poszanowania prywatności użytkowników. Obrońca zapowiedział także rychłą apelację.

Źródło: News.com


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto