A A A

Opera GX – pierwsza na świecie gamingowa przeglądarka

12 czerwca 2019, 13:30
Opera zaprezentowała dzisiaj pierwszą na świecie przeglądarkę, którą stworzono z myślą o potrzebach graczy komputerowych.
Opera GX – pierwsza na świecie gamingowa przeglądarka

Opera GX to nowy, inspirowany grami design i szeroki wachlarz funkcji, umożliwiających nie tylko personalizację wyglądu, ale też ograniczenie użycia zasobów procesora i pamięci.

Kolejną przydatną dla graczy funkcją jest integracja z platformą Twitch. Opera GX pozwala zalogować się na konto na Twitchu bezpośrednio z paska bocznego i wysyła powiadomienia, gdy obserwowani przez użytkownika gracze rozpoczynają transmisję.

Opera stworzyła nie tylko przeglądarkę dla graczy. Wraz z GXem wprowadza też GX Corner - swoisty agregator, który pozwoli im znaleźć najnowsze wiadomości, promocje i informacje o premierach ze świata gier.

Inspirowany grami design Opery GX przyciąga wzrok ciemnymi kolorami i czerwienią. Użytkownik może również wybrać jeden z 10 sugerowanych schematów kolorystycznych lub pójść o krok dalej i posłużyć się selektorem kolorów oferującym 16 milionów odcieni.

Dostęp do wersji "Early Access" przeglądarki Opera GX (w wersji na system Windows) można otrzymać już dziś, a oficjalna premiera planowana jest jeszcze w tym roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto