A A A

Opera Mobile 9.5 na rynku

6 lutego 2008, 15:23
Opera Mobile 9.5 na rynku

Opera Software zaprezentowała kolejną wersję swojej komercyjnej przeglądarki do urządzeń mobilnych. Mowa oczywiście o Opera Mobile 9.5. Znalazło się w niej wiele udoskonaleń, które umożliwiają przeniesienie trendu Web 2.0 do telefonów czy smartfonów wyposażonych w Windows Mobile, Symbiana czy specjalnie przygotowaną dystrybucję Linuksa. Najważniejszymi zmianami, jakie znalazły się w Operze, są: znaczne przyśpieszenie ładowania stron, współpraca z technologią Flash Lite oraz udoskonalenie interfejsu użytkownika (łatwiejsza nawigacja).

Opera Mobile wykorzystuje ten sam silnik renderowania, czyli Presto, jaki jest użyty w desktopowej wersji przeglądarki. Jednak został on zmodyfikowany tak, żeby szybciej wyświetlać strony przygotowane z wykorzystaniem JavaScript czy Ajax. Co ciekawe, w nowej Operze znalazł się także Flash Lite 3, dzięki któremu użytkownicy mogą w pełni korzystać z takich serwisów jak YouTube czy podobnych stron wykorzystujących widgety lub podobne małe, internetowe aplikacje. Za pomocą Opery Mobile 9.5 można też oczywiście przeglądać strony w trybie pionowym lub poziomym oraz kopiować je do pamięci i później przeglądać w trybie offline.

Aktualnie Opera działa w 100 milionach urządzeń. Jeśli jednak Mozilla przygotuje mobilną wersję Firefoksa (wstępne plany wskazują, że będzie to w 2009 roku) układ ten może się znacznie zmienić.

źródło: Opera


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto