A A A

Optimus składa wniosek o upadłość

25 stycznia 2008, 10:57
Optimus składa wniosek o upadłość

Jedna z najstarszych polskich firm dystrybuujących sprzęt komputerowy – Optimus, składa wniosek o upadłość . Spowodowane jest to niemożliwością spłaty powstałych wierzytelności. Zarząd Optimusa zapewnia, że jest to wybieg, którego celem jest przeprowadzenie emisji akcji serii C1 i spłacenie długów. Optimus chce wyemitować 18,7 mln akcji, z których spodziewa się uzyskać netto około 18 mln złotych. Strategicznym akcjonariuszem spółki prawdopodobnie zostanie ABC Data, dystrybutor sprzętu IT.

Mało kto pamięta, że dzisiejszy onet.pl na początku był portalem internetowym Optimus net. Firma ABC Data ma zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na wiosnę tego roku, jako europejski dystrybutor sprzętu komputerowego.

źródło: IT Biznes


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto