A A A

Oszustwo na Facebooku – tym razem dotyczy siatkówki

2 października 2014, 07:30
Eksperci AVG – dostawcy rozwiązań antywirusowych dla biznesu CloudCare ostrzegają przed nową formą wymuszeń płatnych subskrypcji SMS na Facebooku.
Oszustwo na Facebooku – tym razem dotyczy siatkówki

Błąd Wlazłego unieważnił mecz?

Na tablicy znajomego widzimy wiadomość, która może zatrwożyć nie tylko kibiców siatkówki - poprzez rzekomy błąd Mariusza Wlazłego Polsce zostało odebrane mistrzostwo świata. Miało się to stać po późniejszej wideo weryfikacji meczu.

O co chodzi?

Owa fałszywa wiadomość ma zachęcić Was do dwóch akcji: po pierwsze rozprzestrzeniania SPAMU na tablicach swoich i Waszych znajomych, po drugie - ma zachęcić do wykupienia płatnej subskrypcji SMS.

Nie klikaj w takie wiadomości!

Oczywiście, w obu przypadkach, nie znajdziemy materiałów dotyczących meczu. Podając numer telefonu - zgadzamy się na otrzymanie dwóch wiadomości motywacyjnych w tygodniu (każda za 4,92 zł netto). Dodatkowo w regulaminie strony jasno jest zaznaczone, że może ona zawierać informacje nieprawdziwe.

Nie daj się nabrać

- Praktycznie co 1-2 tygodnie mamy do czynienia z kolejnymi mutacjami wymuszeń kliknięć „Lubię To" - wyjaśnia Arkadiusz Zakrzewski, specjalista pomocy technicznej AVG - Świadczy to o jednym: na te treści stale daje się nabierać szerokie grono internautów. A subskrypcja może ich potem słono kosztować - apelujemy zatem, by uważać na kontrowersyjne treści, a gdy widzimy je na profilach naszych znajomych - bezzwłocznie ich o tym informować.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto