A A A

Pamięci masowe LaCie w ofercie Alstor

4 czerwca 2014, 13:30
Alstor podpisał umowę dystrybucyjną z LaCie – producentem wysokiej klasy pamięci masowych. W ofercie dystrybutora znalazły się między innymi rozwiązania wykorzystujące technologię Thunderbolt oraz systemy RAID z interfejsem USB 3.0.
Pamięci masowe LaCie w ofercie Alstor

Produkty LaCie łączą unikalny design z wydajnością. Stąd ich niezwykła popularność wśród użytkowników, wykorzystujących je w wymagających zastosowaniach, takich jak grafika, fotografia czy edycja wideo. LaCie od lat związane było z wieloma słynnymi projektantami, m.in. z Ziba Design, Porsche Design GmbH, Karimem Rashidem, Ora-Ito, Philippe Starckiem czy Neilem Poultonem, autorem obsypanej nagrodami serii bullet-proof d2.

W Alstor dostępna będzie cała oferta LaCie w tym „gorące nowości" ze złączem Thunderbolt 2. Wśród nich zaprezentowany niedawno system Little Big Disk Thunderbolt 2. Urządzenie w ciekawej, kompaktowej obudowie mieści dwa dyski SSD na złączu PCIe, które zestawione w RAID zapewniają przepustowość 1 375MB/s. Tym samym jest to obecnie najszybsze przenośne urządzenie pamięci masowej na rynku.

Kolejnym z produktów LaCie, które wzbogaciły ofertę Alstor jest najnowszy model z rodziny 5big. Dzięki technologii Thunderbolt 2 jest prawie 2 razy szybszy od swojego poprzednika - oferując niezwykłą prędkość 1050 MB/s. Dzięki zastosowaniu nowych 6TB dysków Seagate, zwiększono o 20% pojemność. Jest to obecnie najbardziej kompaktowe 30TB urządzenie dostępne na rynku. Z pewnością jego zalety docenią profesjonaliści z dziedziny wideo - nowy 5big umożliwia płynną pracę z materiałami 4K. Co więcej, podłączając równolegle trzy systemy LaCie 5big do nowego Mac Pro można uzyskać pojemność 90 TB i transfer sięgający 3000 MB/s, co zapewnia przepustowość pozwalającą na przetwarzanie jednocześnie kilku ścieżek wideo w naturalnej rozdzielczości 4K. Montażyści wideo pracujący z programami Apple Final Cut Pro czy Adobe Premiere otrzymują maksymalną jakość i podgląd edytowanych materiałów 4K w czasie rzeczywistym.

Pełna oferta produktów LaCie dostępna jest już w Alstor.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto