A A A

Panasonic Smart VIERA TX-L65WT600 - nowość Ultra HD z HDMI 2.0

30 września 2013, 14:12
Panasonic Smart VIERA TX-L65WT600 - nowość Ultra HD z HDMI 2.0

Panasonic Smart VIERA TX-L65WT600 to pierwszy na świecie telewizor Ultra HD z wejściem 4K 50/60 Hz opartym na specyfikacji HDMI 2.0 i DisplayPort 1.2a.

WT600 o przekątnej 165 cm (65 cali) jest dostosowany do wymagań entuzjastów kina domowego, co potwierdza certyfikat THX 4K. Dzięki technologii skanowania Back Light Scanning (BLS) z częstotliwością 2000 Hz panel zapewnia odpowiednią ostrość ujęć w ruchu, nawet podczas szybkich scen akcji. Telewizor oferuje minimalistyczne wzornictwo na bazie szkła i metalu oraz cienką oprawę, dzięki której uwaga koncentruje się na zachwycających obrazach 4K. Model WT600 stanowi elegancki element wyposażenia salonu nawet wtedy, gdy pozostaje wyłączony.

Telewizor WT600 oferuje dostęp do różnorodnej zawartości 4K podkreślającej zalety jego innowacyjnych funkcji. Użytkownicy mogą cieszyć wzrok nie tylko nagraniami wideo, ale też grami, treściami internetowymi i własnymi zdjęciami w jakości 4K.

Wejście nowej generacji 4K 50/60p jest oparte na specyfikacji HDMI 2.0 i DisplayPort 1.2a. Kompatybilność z tymi standardami zapewnia długi czas zgodności tego modelu z przyszłymi odtwarzaczami, przystawkami i konsolami do gier obsługującymi rozdzielczość 4K.

Miłośnicy gier PC mogą łatwo podłączyć swoje komputery do telewizora WT600 za pośrednictwem gniazda DisplayPort obsługującego szybkość klatek 60p i wyświetlać na jego ekranie najnowsze gry z dużą szczegółowością i wyjątkową wyrazistością ruchu.

Wbudowana w modelu WT600 przeglądarka internetowa zgodna ze standardem HTML5 wyświetli każdą stronę w jakości 4K. Zapewnia to zupełnie nowe wrażenia na przykład podczas korzystania z map, ponieważ w porównaniu z ekranami telewizorów Full HD wyświetla czterokrotnie więcej szczegółów.

WT600 jest pierwszym w branży telewizorem z wbudowanym dekoderem H.264 (MPEG4) 4K. Umożliwia on odtwarzanie nie tylko plików wideo o rozdzielczości 4K z pamięci USB czy karty SD, ale - co jeszcze ważniejsze - zawartości 4K bezpośrednio z internetu. Miłośnicy fotografii mogą wyświetlać zdjęcia z karty SD przy użyciu funkcji 4K Photo Viewer SD albo bezprzewodowo przesyłać zdjęcia ze smartfonu lub tabletu w rozdzielczości Ultra HD przy użyciu funkcji 4K Swipe & Share.

Funkcja 4K Intelligent Frame Creation umożliwia telewizorowi WT600 płynne wyświetlanie do 120 klatek na sekundę, nawet przy użyciu źródeł Ultra HD, podczas gdy wiele modeli konkurencyjnych nie może się poszczycić taką konwersją szybkości klatek. Telewizor Ultra HD 4K firmy Panasonic analizuje także złożone sceny obejmujące ruch z wielu kierunków i optymalizuje wyświetlanie każdego obiektu z osobna. Technologia Infinite Contrast umożliwia uzyskanie niemal nieskończonego współczynnika kontrastu wpływającego na imponującą jakość obrazu telewizora WT600.

Układ Local Dimming Pro i wyjątkowa funkcja Gamma Area Control zwiększają szczegółowość ciemnych i jasnych obszarów obrazu. Nowy procesor 4K Hexa-Processing Engine maksymalizuje jakość obrazu nagranego w rozdzielczości niższej niż 4K. Układ tego procesora generuje wyższą rozdzielczość przez interpolację brakujących elementów obrazu oraz odtworzenie nieistniejących danych. W efekcie powstaje obraz o jakości zbliżonej do obrazów ze źródeł 4K.

Model WT600 uzyskał także certyfikat isf i jest kompatybilny z oprogramowaniem do kalibracji CalMAN, co gwarantuje doskonałą neutralność kolorystyczną. Aplikacja Panasonic TV Remote 2 oferuje także efektywną funkcję Smart Calibration, dzięki której użytkownicy mogą szczegółowo ustawiać krzywe korekcji gamma, punktu bieli oraz nasycenia kolorów za pośrednictwem smartfonu albo tabletu z systemem Android lub iOS.

Intuicyjny interfejs użytkownika maksymalnie ułatwia obsługę inteligentnego telewizora WT600. Spersonalizowana funkcja "my Home Screen" daje każdemu członkowi rodziny dostęp do ulubionych programów telewizyjnych za pośrednictwem własnego ekranu głównego.

Obserwując sukces ekranu "my Home Screen" w telewizorach Smart VIERA, firma Panasonic opracowała nowe, skonfigurowane fabrycznie ekrany główne. Użytkownicy mogą dzięki nim łatwo i szybko przechodzić do zawartości oferowanej przez ulubionych dostawców, takich jak Eurosport, Maxdome, CANAL+ Group czy YouTube. Od października 2013 r. użytkownicy telewizorów Panasonic będą mogli z nich korzystać z pośrednictwem funkcji "Home Screen Collection".

Efektywność opcji sterowania oraz wejść telewizora WT600 zwiększa innowacyjna funkcja Voice Interaction. Za jej pomocą można sterować telewizorem, mówiąc do mikrofonu pilota z touchpadem albo smartfonu lub tabletu z zainstalowaną aplikacją Panasonic TV Remote 2. W ten sposób można szybko uzyskać dostęp do ulubionej zawartości internetowej lub wyszukać ulubiony utwór w sieci domowej. Funkcja Swipe & Share umożliwia z kolei udostępnianie zdjęć w rozdzielczości 4K na dużym ekranie telewizora WT600 - wystarczy w tym celu przeciągnąć palcem po ekranie urządzenia mobilnego.

Dzięki tunerom Twin HD telewizora WT600 wszyscy członkowie rodziny mogą oglądać telewizję i nagrania wideo w sposób wyjątkowo elastyczny. Można na przykład oglądać jeden program na żywo i nagrywać jednocześnie drugi, a dwie osoby mogą jednocześnie oglądać dwa różne programy na ekranie telewizora i tabletu. Nie jest do tego potrzebna żadna zewnętrzna przystawka. Przydaje się to szczególnie wtedy, gdy jeden członek rodziny chce oglądać film, a pozostali nie chcą przegapić meczu na żywo.

Model WT600, podobnie jak wszystkie telewizory Smart VIERA, ma wbudowaną łączność z siecią LAN. Korzystając z transmisji strumieniowej DLNA, można łatwo i szybko wyświetlać zawartość multimedialną z sieci domowej. Platforma aplikacji do telewizorów Smart VIERA nieustannie powiększa się o nowe aplikacje do telewizorów inteligentnych, takie jak Facebook, Twitter i Skype. Automatycznie wysuwana kamera w telewizorze WT600 umożliwia nawiązywanie połączeń wideo jednym naciśnięciem przycisku.

Wbudowana przeglądarka internetowa telewizora WT600 wyświetla również zawartość Flash. Jakość nagrań wideo i grafiki o niskiej rozdzielczości ze stron internetowych można znacznie poprawić za pomocą funkcji Web Content Optimiser Pro. Do telewizora WT600 można także podłączyć klawiaturę za pośrednictwem adaptera USB lub bezprzewodowej łączności Bluetooth, aby łatwiej wprowadzać tekst i adresy internetowe.

Wszystkie telewizory VIERA z roku 2013 osiągają klasę sprawności energetycznej A lub wyższą. Nawet najbardziej innowacyjny technicznie telewizor Ultra HD 4K WT600 uzyskał klasę A.

Telewizory Smart VIERA oraz podłączone do nich urządzenia zużywają energię tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Jasność telewizora jest na przykład automatycznie regulowana za pomocą ukrytego, wbudowanego czujnika światła, a przy użyciu poleceń sterujących HDMI wyłączane są nieaktywne źródła sygnału.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
mrpurrfect
23 października 2013, 14:35
Telewizor prezentuje się naprawdę genialnie. To chyba najlepszy TV z 4K obecnie na rynku...
avatar
Witolt
1 października 2013, 11:14
Widziałem TV 4K w akcji i ten Panasonic zapewne jest równie dobry, ciekawe że zrobili LED 4K a nie plazmę. Natomiast brakuje zdecydowanie zawartości w 4K i tutaj leży problem. O telewizji nie ma co marzyć, w tej chwili najbardziej dostępne sa chyba gry. Anyway, czekam na testy tego (i podobnych) TV żeby zobaczyć czy jest się czym ekscytować.
avatar
lajkonik12
8 września 2013, 16:32
Wiadomo kiedy ten 4k Panasonic trafi do polski i w jakiej cenie?
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto