A A A

Pancerny telefon od Caterpillar

30 kwietnia 2014, 09:30
Amerykański producent maszyn budowlanych Caterpillar wprowadza na polski rynek pierwszy model pancernego telefonu. Cat B100 sprawdza się w najbardziej ekstremalnych warunkach.
Pancerny telefon od Caterpillar

B100 ma certyfikat IP67 i spełnia standardy militarne MIL-STD 810G. Jest pyłoszczelny i wodoodporny - może wytrzymać pół godziny w zanurzeniu do jednego metra głębokości. Jest także wstrząsoodporny oraz wytrzymały na zniszczenia - upadek z wysokości 1,8 metra, kontakt z ostrymi powierzchniami czy nawet koła samochodu nie stanowią dla niego żadnego zagrożenia. Ponadto, urządzenie jest w stanie funkcjonować bez żadnych zaburzeń w temperaturze od -25 do 55 °C.

Telefon został zaprojektowany z myślą o osobach wykonujących wyjątkowe zadania. Jest dostosowany do warunków panujących na terenie budowy, w fabryce, w ogrodzie, podczas operacji militarnych czy ekstremalnych wyczynów sportowych. Błoto, woda, kurz, ekstremalnie niskie lub wysokie temperatury - to warunki naturalne dla Cat B100. Jeśli telefon się ubrudzi, można po prostu umyć go pod bieżącą wodą. Specjalnie zaprojektowana klawiatura umożliwia komfortową obsługę nawet w grubych rękawicach.

Certyfikat IP67 oznacza, że telefon jest pyłoszczelny i odporny na zanurzenia w cieczy do 1 metra. Natomiast MIL-STD 810 (U.S. Military Standards) to seria testów wytrzymałościowych, które przeprowadzane są na różnego rodzaju sprzętach - od masek gazowych i kamizelek kuloodpornych po laptopy, tablety i telefony.

Dostępność i cena

Sugerowana cena telefonu Cat B100 to 649 zł (w tym VAT).

 

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
30 kwietnia 2014, 10:22
Witam! Taki telefon to chyba najbardziej przyda się żołnierzom na wszelkiego rodzaju misjach wojskowych? Bo na co zwykłemu, szaremu użytkownikowi pancerny telefon?:oczy:
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto