A A A

Parrot Minidrones - małe, ale dużo potrafią

10 września 2015, 15:50
Parrot wprowadza na rynek 13 nowych, inteligentnych z portfolio rodziny Parrot Minidrones.
Parrot Minidrones - małe, ale dużo potrafią

Nowe minidrony Parrot są sterowane za pomocą smartfona lub tabletu przy użyciu bezpłatnej aplikacji FreeFlight 3.

Na rynek trafiły trzy grupy robotów:

Jumping

- Łaziki suną po powierzchni, zygzakują pod kątem 90 stopni i skaczą do 80 cm wzwyż i w przód! Widzą, słyszą i mówią dzięki wbudowanej szerokokątnej kamerze, mikrofonowi i głośnikowi.
- Minidrony w wersji ‘Night' potrafią rozświetlić ciemność dzięki dwóm wysokiej mocy diodom LED o regulowanym natężeniu.
- Minidrony w wersji ‘Race' to samochody wyścigowe, osiągające prędkość do 13 km/h.

Airborne

- Minidron w wersji 'Night' może latać w ciągu dnia i nocy, w nocnych lotach pomagają mu dwie wysokiej mocy diody LED z regulacją natężenia.
- ‘Cargo' to drony transportowe, zdolne do przenoszenia miniładunków, jak zabawki czy klocki


Hydrofoil

Te latające drony są przymocowane do konstrukcji łódki, która sunie po wodzie i unosi się nad jej powierzchnią niczym wodolot. Mogą osiągnąć prędkość do 5,4 węzłów (10 km/h).

„Sukces naszych pierwszych minidronów, sprzedanych w liczbie ponad 600 tys. sztuk, zachęcił nas do rozszerzenia rodziny zabawek super high-tech," - powiedział Henri Seydoux, założyciel i dyrektor generalny Parrot. „Obok unowocześnionej wersji helikoptera i samochodu sterowanego radiowo, wprowadziliśmy teraz nową kategorię dronów, super-szybkie wodoloty".

Nowe minidrony kosztują od 399 PLN do 829 PLN

W Polsce minidrony Parrot będzie można nabyć w następujących sklepach: MediaMarkt, Saturn, Komputronik, iSpot oraz euro.com.pl

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto