A A A

Pełnoklatkowa lustrzanka Canona

28 sierpnia 2008, 13:53
Pełnoklatkowa lustrzanka Canona

Według niepotwierdzonych jeszcze przez producenta informacji Canon w najbliższym czasie zaprezentuje lustrzankę wyposażoną w pełnoklatkową matrycę światłoczułą – model Canon EOS 5D Mark II.

Informacje o spodziewanej wkrótce premierze nowego aparatu Canona pojawiły się przy okazji premiery nowego aparatu konkurencji – Nikona D90, o którym pisaliśmy wczoraj. Lustrzanka Canona – model EOS 5D Mark II – oprócz pełnowymiarowej matrycy dysponującej efektywną rozdzielczością 21,1 miliona pikseli ma być wyposażona w najnowszy procesor DIGIC IV, zapewniający moc wystarczającą do przetwarzania obrazów o tak wysokiej rozdzielczości i umożliwiający wykonywanie zdjęć nawet z prędkością 5 klatek na sekundę. Czułość matrycy ma być regulowana w zakresie od 100 do 6400 ISO, a oprócz tego dostępne będą dodatkowe dwa tryby: niskiej czułości (ISO 50) oraz ultrawysokiej czułości (ISO 12800). Za ostrość wykonanych zdjęć będzie odpowiadał 19-punktowy system autofokusu, a kadrowanie będzie możliwe zarówno w klasyczny sposób, czyli za pomocą celownika optycznego (zapewniającego ponoć 100% pokrycia kadru), jak i wyposażonego w funkcję podglądu na żywo (Liveview) wbudowanego w korpus 3,2-calowego ekranu LCD.

Z funkcji użytkowych warto wymienić umieszczenie na korpusie aparatu wyjścia HDMI umożliwiającego przesył od urządzeń zewnętrznych obrazu w wysokiej rozdzielczości. Funkcja ta przyda się na pewno, gdyż nowy EOS 5D Mark II ma umożliwiać nie tylko rejestrację zdjęć, ale także filmów i to od razu w rozdzielczości High Definition.

Powyższe informacje zapowiadają znakomity aparat, którego przedstawione wyżej parametry najprawdopodobniej będą odpowiadać oficjalnej specyfikacji udostępnionej przez Canona w dniu premiery. Jednak o tym, czy taki model istotnie pojawi się w sprzedaży, zadecydują najbliższe dni i oczekiwana oficjalna premiera nowego modelu.

Źródło: Electronista


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto