A A A

Petycja "Ratuj XP"

21 stycznia 2008, 15:23
Petycja "Ratuj XP"

Odwołania decyzji o planowanym na 30 czerwca 2008 roku wycofaniu ze sprzedaży Windows XP żądają twórcy petycji "Ratuj XP". Swój podpis pod inicjatywą może złożyć każdy internauta.
Swoje żądania inicjatorzy akcji argumentują lepszą niż w Viście stabilnością pracy komputera pod XP, brakiem sterowników do Visty oraz niższymi wymaganiami sprzętowymi starszego systemu operacyjnego. Do zeszłego piątku pod petycją podpisało się ponad 41 tys. osób. Petycję można wypełnić pod tym adresem, a więcej informacji o całej akcji można znaleźć na witrynie Save XP.

Źródło: InfoWrold


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Weteran2006
opera
16 lutego 2008, 10:02
Nie stać mnie na nowy komp.
Vista Go wymaga! Ten co mam mi wystarczy jeszcze na długo.(musi)
zgłoś do moderacji »
avatar
wiktor213
opera
28 stycznia 2008, 16:44
XP musi pozostać
No właśnie wiele osób nie pozwoli sobie na Viste przynajmniej z dwóch powodów: dla niektórych wymagania są gigantyczne, a drugi to cena. Ci co nawet mają komputery spełniające wymagania Visty wolą XP z powodu przyzwyczajenia czy nie chcą tracić na wydajności. XP się dobrze przyjął, działa stabilnie i powinien być dalej wspierany. Najlepiej niech na rynku będą obie wersje sytemu. Podobno kolejna wersja Windowsa (Seven) ma mieć mniejsze wymagania od XP. Jeśli tak będzie i nie będzie odbiegać stabilnością i możliwościami od XP to pewnie się przyjmie.
zgłoś do moderacji »
avatar
burtek
opera
23 stycznia 2008, 12:00
Idiotyczne!
XP to mój poprzedni system (teraz mam Vistę). XP to na razie najlepszy system. Wielu poprostunie stać na Vistę, a gdzie zdobędą np. '98? Znam też wiele osób które za nic nie mają zamiaru uczyć się obsługi Linuxa czy temu podobnych. GDZIE PODPISAC???
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto