A A A

Philips wkracza na rynek telewizorów OLED

7 września 2016, 07:30
Marka Philips zaprezentowała telewizor 901F - swój pierwszy model bazujący na matrycy organicznej.
Philips wkracza na rynek telewizorów OLED

Dotychczas matryce OLED w telewizorach rozwijały głównie dwie firmy: LG i Panasonic. Teraz postanowił dołączyć do nich Philips, którego stoisko na targach IFA 2016 skupiało się głównie wokół tej technologii. Firma przedstawiła swój nowy flagowy telewizor o oznaczeniu 901F. To produkt otwierający zupełnie nową erę w dziejach paneli holenderskiej marki i jednocześnie najbardziej zaawansowany technologicznie telewizor w jej portfolio.

901F posiada 55-calową przekątną i rozdzielczość 4K / Ultra HD (3840 x 2160 pikseli). Sam panel jest, co prawda, produkowany przez LG, ale Philips chce konkurować z koreańską korporacją za pomocą różnego rodzaju technologii poprawy obrazu. Należy do nich zaliczyć system HDR i specjalny silnik Perfect Pixel Ultra HD, który ma gwarantować głębszą czerń. jaśniejszą biel i żywsze kolory.

Telewizor został wyposażony również w Ambilight, czyli zestaw kolorowych diod znajdujących się z tyłu obudowy. Wyświetlają one na ścianie kolor, który aktualnie dominuje w danym obszarze ekranu, przez co obraz wydaje się być głębszy i bardziej przestrzenny. Ta pozornie prosta funkcja robi na żywo świetne wrażenie, a jeśli komuś przeszkadza - w każdej chwili można ją wyłączyć.

Nowy telewizor Philipsa pracuje pod kontrolą systemu Android TV, a sterujemy nim za pomocą wygodnego pilota z klawiaturą QWERTY i dedykowanym przyciskiem Netflix. Za wrażenia dźwiękowe odpowiada z kolei wbudowany soundbar, który znajduje się bezpośrednio pod ekranem. Składa się on z zestawu głośników 6.1 o mocy 30W z technologią Dolby. Cena ani dostępność modelu 901F nie zostały na razie oficjalnie ujawnione.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto