A A A

Pierwszy na świecie przenośny HDD 2 TB

23 marca 2012, 08:20
Pierwszy na świecie przenośny HDD 2 TB

Western Digital przedstawiła nową generację popularnej serii dysków zewnętrznych My Passport, z pierwszym na świecie przenośnym HDD o pojemności 2 TB na czele.

Nowe modele My Passport dostępne w różnych pojemnościach, od 500 GB do 2 TB. Dyski My Passport występują bowiem w pięciu kolorach: białym, czarnym, srebrnym, niebieskim i czerwonym. Dodatkowo, napędy My Passport są wyposażone w oprogramowanie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych WD SmartWare oraz oprogramowanie WD Security służące do ochrony danych hasłem oraz do szyfrowania sprzętowego.

Obudowy nowych dysków przenośnych dzięki nowym powłokom są bardziej odporne na zadrapania i nie pozostają na nich ślady po odciskach palców - tak przynajmniej twierdzi producent. Oprócz tego urządzenia zostały wyposażone w gniazda USB 3.0 kompatybilne ze standardem USB 2.0.

Dołączone oprogramowanie do automatycznego tworzenia kopii zapasowych oraz mechanizmy ochrony danych hasłem i szyfrowania sprzętowego można zainstalować w całości, skorzystać tylko z części składników lub używać dysku bez tego oprogramowania.

- Dla wielu użytkowników utrata komputera i zapisanych na nim danych jest większym nieszczęściem niż strata pieniędzy, biżuterii i innych kosztowności - twierdzi Jim Welsh, wiceprezes i dyrektor generalny grup markowych produktów i elektroniki użytkowej WD.

Dyski zewnętrzne My Passport można kupić w sklepie internetowym WD www.wdstore.com. Napędy o pojemności 2TB w najbliższym czasie będą dostępne w sprzedaży detalicznej w cenie 899 złotych. Pozostałe pojemności pojawią się w sklepach w maju br. Dodatkowe informacje nt. nowej generacji dysków My Passport dostępne są na stronie


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto