A A A

Pierwszy ultrabook z dostępem do LTE

6 marca 2012, 10:45
Pierwszy ultrabook z dostępem do LTE

Wiele wskazuje na to, że ultrabooki to nie tylko chwilowa moda, a realna przyszłość segmentu komputerów mobilnych. Na rozpoczynających się targach CeBIT 2012 firma Fujitsu zaprezentowała swojego pierwszego ultrabooka z dostępem do sieci LTE.

Sprzęt wchodzi w skład rodziny Lifebook, jednak nie posiada jeszcze swojej handlowej nazwy. Maszyna może pochwalić się elegancką bryłą o grubości 16 mm oraz 14-calowym ekranem wykonanym w technologii edge-to-edge. Dzięki temu rozwiązaniu, większy wyświetlacz zmieścił się w magnezowej obudowie charakterystycznej dla maszyn 13-calowych. Urządzenie nie powinno ważyć więcej niż 1,4 kg.

Do zgrabnego Lifebooka podłączymy zewnętrzną stację dokującą, która zawierać będzie dodatkowe porty komunikacyjne oraz napęd optyczny (rozwiązanie podobne jak w Sony Vaio Z21). W zestawie nie zabraknie dwóch portów USB 3.0, jednego USB 2.0, HDMI, czytnika kart SD, gniazda audio oraz złącza Ethernet.

Ultrabook Fujitsu będzie oparty na intelowskiej platformie Ivy Bridge, która jeszcze nie miała swojej oficjalnej premiery. Sprzęt na półkach sklepowych ma pojawić się w okolicach maja, choć przedstawiciele japońskiego koncernu zapowiadają, że komercyjny debiut urządzenia może zostać przesunięty na początek lata.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto