A A A

Piractwo produktów Microsoftu spadło o 90 procent.

6 lutego 2008, 13:05
Piractwo produktów Microsoftu spadło o 90 procent.

Microsoft poinformował, że od ujęcia i osadzenia w więzieniu (w 2004 roku) tajwańskiego producenta pirackiego oprogramowania – Huang Jer-shenga – liczba sprzedawanych na świecie nielegalnych kopii programów firmy z Redmond spadła o 90 procent.
W produkcji podróbek produktów Microsoftu wyspecjalizowały się przede wszystkim dwie fabryki – Chungtek Hightech Enterprise i Cinway Technology – należące do firmy Maximus Technology, której właścicielem był Huang Jer-sheng. Produkowane w fabrykach nielegalne kopie Windowsów i innych programów były trudne do odróżnienia od oryginałów. Podróbki miały holograficzne naklejki, karty gwarancyjne, instrukcje obsługi oraz opakowania do złudzenia przypominające te używane w oryginalnych produktach.
Tym sposobem wielu klientów przekonanych, że kupują oryginalny produkt, w rzeczywistości wydawało pieniądze na starannie wykonane fałszywki.

Źródło: Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto