A A A

Plastic fantastic - supergiętki czytnik elektroniczny

11 września 2008, 12:32
Plastic fantastic - supergiętki czytnik elektroniczny

Firma Plastic Logic zaprezentowała czytnik elektroniczny wyposażony w elastyczny wyświetlacz. Urządzenie jest bardzo cienkie, lekkie, daje się wielokrotnie zapisywać, zaś rozmiarami odpowiada formatowi A4 (22×28 cm).

Podobnie jak inni producenci (np. oferujący tego typu 6-calowe urządzenia Amazon i Sony) Plastic Logic zastosował w swoim wyświetlaczu elektroniczny tusz firmy E Iink. Na tym podobieństwa się kończą. Tym, co poza rozmiarem zasadniczo wyróżnia czytnik firmy Plastic Logic od pozostałych, jest wykonanie układu sterującego z plastiku, a nie tradycyjnie z krzemu. To właśnie powoduje, że urządzenie jest wyjątkowo cienkie, lekkie i elastyczne. Dodatkowo jest też bardzo odporne na wszelkiego rodzaju obciążenia mechaniczne.

Według zapewnień producenta e-czytnik obsługuje elektroniczne książki i czasopisma, dokumenty Worda, Excela i PowerPointa oraz pliki PDF. Materiały te mogą być do urządzenia przekazywane zarówno za pośrednictwem kabla, jak i bezprzewodowo. Wyświetlacz czytnika jest sterowany przez układ elektroniczny z polimeru, a obsługuje się go jak zwykły ekran dotykowy. Jednorazowe pełne naładowanie akumulatora umożliwia korzystanie z urządzenia przez tydzień. Nowoczesny czytnik trafi do sprzedaży w pierwszej połowie przyszłego roku.

Źródło: Plastic Logic


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto