A A A

PlayStation Classic dostępne już w grudniu

19 września 2018, 12:00
Firma Sony ogłosiła dzisiaj, że PlayStation Classic, miniaturowa konsola do gier, która nawiązuje wyglądem do oryginalnego PlayStation i ma fabrycznie zainstalowane 20 gier, trafi do sprzedaży 3 grudnia 2018 r.
PlayStation Classic dostępne już w grudniu

Oryginalny system PlayStation zadebiutował w Japonii 3 grudnia 1994 r., a dzięki przełomowym innowacjom, takim jak renderowanie 3DCG w czasie rzeczywistym i możliwość korzystania z płyt CD-ROM, miało ogromny wpływ na przemysł gier w latach 1990 i później.

Wzornictwo PlayStation Classic przypomina oryginalne PlayStation pod względem układu przycisków, wyglądu kontrolerów oraz zewnętrznego opakowania, ale w miniaturowej formie - jest o 45% mniejsze od oryginalnej konsoli po bokach i o 80% jeśli chodzi o ogólną objętość. Na urządzeniu znajdzie się 20 fabrycznie zainstalowanych gier PlayStation, takich jak Final Fantasy VII (SQUARE ENIX Co., LTD.), Jumping Flash! (SIE), R4 RIDGE RACER TYPE 4, Tekken 3 (BANDAI NAMCO Entertainment Inc.), i Wild Arms (SIE). PlayStation Classic to idealne rozwiązanie dla odczuwających nostalgię fanów oryginalnego PlayStation, a także nowych graczy, którzy chcą poznać bliżej klasyczne gry PlayStation z lat 1990.

PlayStation Classic wyposażono w przewód HDMI - do podłączania zewnętrznych wyświetlaczy, takich jak monitory i telewizory - oraz w kabel USB, który należy podłączyć do zasilacza USB AC (sprzedawanego oddzielnie), by zasilać urządzenie z wtyczki. W wybranych grach użytkownicy mogą grać z przyjaciółmi lub przeciwko nim, korzystając z dwóch kontrolerów dołączonych do konsoli.

Firma SIE będzie rozszerzać ofertę oprogramowania na platformach PlayStation, jak również rozbudowywać swoje usługi sieciowe, które zapewniają wrażenia rozrywkowe możliwe jedynie na PlayStation.

PlayStation Classic będzie dostępne w rekomendowanej przez producenta cenie detalicznej 449 zł na rynku polskim.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto