A A A

Playdate - miniaturowa konsolka lo-fi

24 maja 2019, 07:30
Firma Panic, przede wszystkim kojarzona z produkcją oprogramowania i wydawaniem niszowych gier, na początku 2020 roku planuje wprowadzić na rynek mikro konsolę w stylistyce retro (lo-fi).
Playdate - miniaturowa konsolka lo-fi

Playdate - bo taka będzie jej nazwa - nie będzie większa od iPoda nano. Projektanci umieścili na froncie konsolki mały, czarno-biały ekran, przycisk kierunkowy, dwa przyciski po prawej stronie i port słuchawkowy. Z boku znajdziemy... korbkę. Jaką ma funkcję? To dodatkowy kontroler - twórcy mogą go wykorzystać w swojej grze.

Konsolka ma zadebiutować w pakiecie z 12 grami. Nie znamy dokładnej specyfikacji technicznej Playdate'a, ale nie ma co liczyć na grafikę na poziomie smartfonów. Każda z 12 dostępnych gier zostanie dopiero odblokowana tydzień po uruchomieniu urządzenia (albo po jego premierze - twórcy nie są pewni).

Sprzęt ma zadebiutował na początku 2020 roku w cenie około 149 dolarów, zatem nie będzie to tani gadżet.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto