A A A

Plextor zaprezentował dyski z serii M10Pe

3 czerwca 2019, 14:30
Podczas targów Computex 2019, Plextor przedstawił nadchodzącą linię dysków - M10Pe. Producent zdecydował się na kilka zmian względem serii M9Pe.
Plextor zaprezentował dyski z serii M10Pe

Nowa seria M10Pe wykorzystywać będzie 96-warstwową pamięć 3D NAND, gwarantując najszybszą prędkość odczytu oraz zapisu sekwencyjnego dla interfejsu PCIe 3.0 x4 - odpowiednio 3400 MB/s i 2200 MB/s. Dyski SSD dostępne będą w dwóch wersjach: zabudowanym w adapterze PCI-Express z charakterystycznym radiatorem oraz w wersji M.2 2280 bez radiatora. W przeciwieństwie do serii M9Pe, tym razem zabraknie wersji M.2 z radiatorem.

Różnic w stosunku do linii M9Pe jest jednak więcej. Podczas Computex 2019 producent ujawnił, że nowa seria wyposażona zostanie w kontroler Marvell Eldora Plus, obsługujący pamięć podręczną DRAM do 8 GB. Dodatkowo będzie on wspierany najnowszą wersją autorskiej technologii producenta, PlexNitro II.

Ponadto będzie to pierwsza w historii marki linia dysków, zaprojektowana z wykorzystaniem 96-warstwowej pamięci 3D NAND. Dyski M10Pe wyposażone zostaną w kości Toshiba BiCS4 96L 3D TLC, które zapewnią większą pojemność, mniejsze zużycie energii i wyższą wydajność sekwencyjną.

Nośniki pojawią się na rynku w trzecim kwartale 2019 roku.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto