A A A

Pojedziesz zdalnie sterowaną taksówką

6 stycznia 2022, 07:00
W miejscowości Milton Keynes w Wielkiej Brytanii zaczynają się testy zdalnie sterowanych pojazdów.
Pojedziesz zdalnie sterowaną taksówką

Sterowane na odleglość

Firma Fetch rozpocznie w styczniu testy zdalnie sterowanych taksówek zamawianych za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Pojazdy te pojawią się w brytyjskim mieście Milton Keynes, a projekt ma mieć wsparcie rządu oraz władz miejskich.

Samochody po wezwaniu przybędą bez kierowcy, a ich ruch będzie kontrolowany przez zdalne centrum sterowania. Na początku w każdym pojeździe znajdzie się pracownik nadzorujący, który w razie problemów będzie interweniował.

Pierwszymi pasażerami zdalnie sterowanych taksówek będą zawodnicy lokalnego klubu sportowego MK Dons. Według jego działaczy przemieszczanie się sportowców w ten sposób ma ich uchronić przed zarażeniem się wirusem COVID-19.

Jeden z radnych miejskich, Brian Matthews mówi, że w ciągu dwóch lat tego typu transport stanie się w Milton Keynes powszechny.

fot. falco – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto