A A A

Polacy: Prezenty? Kupimy w internecie!

3 grudnia 2010, 10:44
Polacy: Prezenty? Kupimy w internecie!

Aż 85 proc. polskich internautów planuje kupić w tym roku prezenty w sieci. Największą popularnością wśród polskich użytkowników internetu, jeśli chodzi o zakupy świąteczne, cieszy się Allegro.pl – wynika z najnowszego badania instytutu badawczego ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego na Epanel.pl.

85 proc. polskich internautów planuje kupić w tym roku bożonarodzeniowe prezenty w sieci. Wśród zwolenników robienia zakupów świątecznych przez internet jest jednak więcej kobiet niż mężczyzn. Najchętniej prezentów gwiazdkowych w sieci będą szukać osoby w wieku 25-34 lata.

Najwięcej Polaków korzystających z internetu chce upolować świąteczne prezenty na Allegro.pl. Ta grupa liczy aż 92 proc. badanych. Na kolejnych miejscach znalazły się Empik.pl (39 proc.) oraz Merlin.pl (29 proc.).

„Polacy coraz chętniej robią zakupy w iInternecie. Nie dziwi więc fakt, że aż tyle osób postanawiało w tym roku poszukać prezentów świątecznych w sieci” – mówi Krzysztof Szczerbacz, manager badań online w ARC Rynek i Opinia. „Zakupy w internecie robi się szybciej, taniej i sprawniej. Ludzie coraz bardziej cenią swój czas i kiedy nadarza się ku temu okazja, wolą unikać tłumów i kolejek w centrach handlowych. A te, jak wiadomo, w okresie przedświątecznym mogą szczególnie przytłoczyć” – dodaje badacz.

Nie da się ukryć, że Polscy internauci mają gest. Na prezent dla bliskiej osoby planują oni wydać średnio 110 złotych. Zdaje się, że kobiety są bardziej oszczędne w tej kwestii. Deklarują, że przeznaczą na ten cel średnio 96 złotych. Mężczyźni natomiast znacznie więcej – aż 135 złotych. Najbardziej rozrzutną grupą wiekową są osoby w wieku 35-44 lata.

Badanie zrealizowano metodą ankiet internetowych CAWI (Computer Assisted Web Interviews) w dniach od 2 do 8 listopada 2010 na Epanel.pl. Wzięło w nim udział N=2586 użytkowników internetu w wieku 15-75 lat.

Foto: stock.xchng / mg315


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto