A A A

Policja zabezpiecza nielegalne oprogramowanie warte fortunę

8 marca 2011, 13:41
Policja zabezpiecza nielegalne oprogramowanie warte fortunę

Policjanci z Tarnowskich Gór w jednej z firm działających w tym mieście ujawnili i zabezpieczyli nielegalne oprogramowanie komputerowe, którego wartość biegli sądowi oszacowali wstępnie na 1 400 000 złotych. Sprawcom może grozić kara 5 lat pozbawienia wolności.

Po uzyskaniu informacji o korzystaniu przez jedną z tamtejszych firm z nielegalnego oprogramowania komputerowego Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach przeszukali pomieszczenia spółki. Śledczy ujawnili i zabezpieczyli 4 jednostki centralne komputerów, 28 twardych dysków oraz płyty CD. Według wstępnych szacunków uczestniczących w czynnościach biegłych sądowych z dziedziny informatyki wartość nielegalnego oprogramowania wynosi 1 400 000 złotych.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Foto: stock.xchng / julosstock


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto