A A A

Policja znowu wchodzi do mieszkań internautów

19 maja 2008, 17:12
Policja znowu wchodzi do mieszkań internautów

70 płyt z nielegalnym oprogramowaniem oraz 7 zarekwirowanych komputerów to wynik akcji policjantów z Lubartowa. Łącznie zaangażowano 20 funkcjonariuszy. Policja apeluje do internautów – udostępniajcie tylko aplikacje freeware.
16 maja nad ranem funkcjonariusze weszli jednocześnie do 9 mieszkań znajdujących się na terenie Lubartowa. Zabezpieczone nośniki zawierały nielegalne oprogramowanie w postaci programów biurowych, graficznych, filmów, plików muzycznych, gier komputerowych. Wstępnie oszacowano, że wartość nielegalnego oprogramowania może wynosić około 50 tysięcy złotych. Rekordzista udostępniał 90 GB danych. Stróże ustalili, że do wymiany plików podejrzani używali programów P2P.

 

(fot. policja)

Policja apeluje na swoich stronach, żeby podczas korzystania z programów do wymiany plików nie udostępniać nielegalnych kopii filmów, programów czy muzyki. Jak wiadomo, większość programów P2P wymaga udostępniania danych innym użytkownikom w zamian za pobieranie. Wyjątkiem jest na przykład technologia Peer2Mail, która nie wymaga udostępniania danych, można tylko pobierać pliki, co w przypadku filmów czy muzyki nie jest przestępstwem. Rozpowszechnianie utworów chronionych prawem autorskim jest w Polsce karane. Przypominamy także, że wystarczy donos złośliwego sąsiada czy też "kolegi", aby policja podjęła próbę sprawdzenia, czy nie popełniono przestępstwa.

 

(fot. policja)

Źródło: Policja, inf. własna


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto