A A A

Polscy zwycięzcy Microsoft Imagine Cup 2008

8 maja 2008, 14:48
Polscy zwycięzcy Microsoft Imagine Cup 2008

Znane są już wyniki tegorocznego konkursu Microsoft Imagine Cup 2008 w kategorii Projektowanie Oprogramowania, którego finał krajowy odbył się dzisiaj w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Zwycięzcą została drużyna Demoscene Spirit z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, która zaprezentowała rozwiązanie Spirit LifeTracker, umożliwiające śledzenie w czasie rzeczywistym zwierząt należących do gatunków zagrożonych wyginięciem.

Zespół będzie reprezentował Polskę w finałach światowych, które odbędą się w Paryżu. Microsoft Imagine Cup, w Polsce współorganizowany z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, to konkurs technologiczny stworzony z myślą o młodych, utalentowanych ludziach, którzy w ramach rywalizacji tworzą innowacyjne rozwiązania informatyczne oraz uczą się przekształcać swoje pomysły technologiczne w produkty rynkowe. Celem współpracy organizatorów – Microsoft i IWP – jest integracja studentów kierunków informatycznych oraz komunikacji wizualnej, wzornictwa i projektowania graficznego poprzez umożliwienie im współpracy w ramach zespołów konkursowych, a jej efektem jest uczestnictwo designerów w startujących drużynach. W półfinałach w 50 proc. drużyn znaleźli się designerzy, w ścisłym finale byli w 4 z 5 zakwalifikowanych drużyn. Tegorocznym finałom konkursu towarzyszyła konferencja Forum Przedsiębiorczości Microsoft.

Źródło: Microsoft


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto