A A A

Polska premiera ASUS ROG GR8

27 października 2014, 09:30
Podczas pierwszego dnia targów Poznań Game Arena na stoisku Republic of Gamers, odbyła się polska premiera GR8 – mini komputera marki ASUS inspirowanego konsolami do gier.
Polska premiera ASUS ROG GR8

Stworzony do gier online

Z procesorem Intel Core i7 i kartą graficzną NVIDIA GeForce GTX 750Ti, komputer ROG GR8 obsługuje najnowsze gry w jakości Full HD. Przygotowany jest na standard 4K/UHD, a do telewizora HDTV podłączymy go za pomocą kabla HDMI lub DisplayPort. Uzyskamy żywy obraz z bardzo wysoką rozdzielczością.

ROG GR8 wyposażono również w odbiornik Miracast, który umożliwia bezprzewodowe strumieniowanie zawartości HD z kompatybilnych urządzeń z systemem Android lub komputerów z Windows 8.1 bezpośrednio na ekran telewizora HDTV.

Łączność sieciowa Wi-Fi 802.11ac. i Intel Ethernet pozwalają uzyskać wysoką przepustowość. Ulepszona obsługa protokołów TCP i UDP wykazuje dwukrotnie większą prędkość podczas przesyłania małych pakietów gier, w porównaniu z innymi, tego typu technologiami. W ROG GR8 zastosowano rozwiązanie GameFirst III, które optymalizuje łączność i eliminuje opóźnienia czy zacięcia. Nadaje wysoki priorytet pakietom związanym z grą i przydziela im większą przepustowość, co przekłada się na znacznie płynniejszą rozgrywkę. Posiada cztery gotowe tryby nadawania priorytetów i umożliwia samodzielną konfigurację ustawień. Wbudowany Monitor Sieci (Network Monitor) pełni funkcję kontrolną nad ruchem sieciowym i prędkością połączeń.

Fabrycznie zainstalowana aplikacja Steam ułatwia pobieranie gier na ROG GR8 - wystarczy zaledwie kilka ruchów. Z technologią Steam Big Picture w gry można również grać na ekranie telewizora Full HD.

Kompaktowy design idealnie pasuje do sypialni i pokoju dziennego. Komputer jest poręczny i łatwy w przenoszeniu, a więc doskonale sprawdzi się także na LAN Party.

Precyzyjny dźwięk z SupremeFX

Technologia SupremeFX odpowiada za realistyczne brzmienie. Do tego w ROG GR8 analogowe i cyfrowe komponenty są fizycznie odizolowane, by ograniczyć zakłócenia elektromagnetyczne do minimum. Komputer wykorzystuje japońskie kondensatory audio ELNA, które oferują naturalny dźwięk oraz reprodukują każdy detal w grach.

Maksymalne wykorzystanie możliwości audio ułatwią użytkownikom liczne aplikacje dźwiękowe, m.in.:

  • Sonic SenseAmp - automatycznie dostosowuje ustawienia wbudowanego wzmacniacza tak, aby dopasować impedancję słuchawek i doskonałą jakość dźwięku;
  • Sonic SoundStage - umożliwia wybieranie najlepszych ustawień dźwięku w grze w czasie rzeczywistym; zarówno z poziomu oprogramowania, jak i sprzętowego poprzez menu BIOSu. Nie wymaga przy tym pomocy ze strony systemu operacyjnego, ani sterowników. Współgra z systemem SteamOS;
  • Sonic Studio - to pakiet tuningowy z funkcją Virtual Surround, która włącza 7.1-kanałowy dźwięk nawet, jeśli użytkownik korzysta z dwukanałowych słuchawek stereofonicznych. Oferuje dodatkowe opcje kontroli, w tym konfigurację ustawień: Reverb, Bass Boost, Equalizer, Voice Clarity i Smart EQ;
  • Sonic Radar II - umieszcza na ekranie nakładkę graficzną wskazującą relatywne położenie źródeł dźwięku, takich jak strzały, czy kroki, dając graczowi dużą przewagę na polu walki.

Łatwa rozbudowa, dobre chłodzenie i ciche warunki grania

ROG GR8 wyróżnia się przyjazną dla użytkownika konstrukcją. Obudowa posiada odsuwane pokrywy, które dają łatwy dostęp do dodatkowej wnęki na 2,5-calowy napęd oraz złączy pamięci SO-DIMM. Akcja nie wymaga użycia narzędzi.

Komputer wykazuje wysoką wydajność energetyczną. W stanie spoczynku pobiera mniej niż 15W energii i osiąga głośność ok. 20dB. Natomiast przy pełnym obciążeniu wynik pomiaru hałasu jest na poziomie zaledwie 28dB. Wewnątrz ROG GR8 umieszczono duży wentylator i miedziane radiatory, które wydajnie odprowadzają ciepło z procesora i karty graficznej.

Mini-PC ROG GR8 będzie występował w pojedynkę lub w zestawie z akcesoriami:

  • Optyczną, przewodową myszką ROG Gladius - wyposażoną w wytrzymałe przełączniki Omron, gniazdo ułatwiające wymianę przełączników, a co za tym idzie, zmianę oporu klawiszy, dwustopniowy przełącznik DPI, dwa ergonomiczne przesuwane przełączniki oraz czujnik optyczny 6400dpi, który śledzi ruch z prędkością 200 cali na sekundę z przyspieszeniem 50g.
  • Mechaniczną klawiaturą M801 - wyróżniającą się agresywnym, geometrycznym designem, kompaktowymi wymiarami, funkcją anti-ghosting, N-key rolloverem oraz umożliwiającą przełączanie trybów gry/PC. Została wyposażona w sześć trybów podświetlenia i wykorzystuje czerwone, wytrzymałe przełączniki mechaniczne MX o wysokiej responsywności.

ASUS GR8 będzie dostępny w Polsce pod koniec listopada br.

Sugerowana cena detaliczna: od 2999 zł brutto (cena uzależniona jest od konfiguracji).


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto