A A A

Polski debiut ultrabooka Dell XPS 13

3 kwietnia 2013, 11:46
Polski debiut ultrabooka Dell XPS 13

Dell wprowadza nową odsłonę ultrabooka XPS 13, którą cechuje wiele usprawnień, spośród których kluczową rolę odgrywa wyświetlacz HD.

Producent zapewnia, że w nowej wersji urządzenia ekran oferuje niemal dwukrotnie więcej pikseli niż dotychczas. Obraz jest ostrzejszy przy oglądaniu obrazów o wysokiej rozdzielczości i filmów 1080p, czytaniu e-booków czy przeglądaniu stron internetowych. Większa liczba pikseli oznacza również większą powierzchnię widocznego ekranu. Dzięki temu zmieścić się może na nim np. większa część arkusza kalkulacyjnego, a użytkownik ujrzy więcej szczegółów obrazu w wysokiej rozdzielczości w porównaniu ze zwykłym ekranem.

Poza ostrością obrazu, na uwagę zasługują kolory. To zasługa ekranu HD, który wyświetla 72 procent widzialnego zakresu barw, w porównaniu z 45 procentami w przypadku standardowych urządzeń. Full HD zapewnia również znacznie szersze kąty widzenia w porównaniu ze zwykłymi wyświetlaczami — 178 zamiast 80 stopni. Oznacza to, że jakość obrazu ekranu Full HD jest lepsza zarówno przy oglądaniu obrazu na wprost jak i pod dużym kątem. Ponadto nowy ekran jest nawet o 75% jaśniejszy niż typowy wyświetlacz – 350 w porównaniu do 200 nitów.

XPS 13 porównywany jest często z MacBook Pro 13, choć pod względem rozmiaru i wagi to MacBook Air 13 jest jego bliższym odpowiednikiem. XPS 13 jest jednak mniejszy niż MacBook Air 13. W obudowie formatu nieznacznie większego od modeli 11-calowych umieszczono ekran o przekątnej 13 cali. Wyświetlacz 1080p zapewnia o 44% więcej pikseli w porównaniu z obecnie oferowanym wyświetlaczem 900p.

XPS 13 posiada także podświetlaną klawiaturę, miękką w dotyku podpórkę na nadgarstki, bezramkowy wyświetlacz oraz wysokiej klasy głośniki. Trzecia generacja procesorów i5 i i7 oraz zintegrowana karta graficzna HD 4000 zapewniają wysoką wydajność. Ultrabook w dalszym ciągu może pełnić funkcje biznesowe, takie jak ProSupport, usługi konfiguracji, znakowanie urządzeń, szyfrowanie danych BitLocker i inne. Osoby zarządzające IT, które chcą zautomatyzować proces instalacji systemu operacyjnego, mogą również wykorzystać pliki CAB XPS 13.

Cena: od 4999 PLN


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto