A A A

Popularność smartfonów stale rośnie

5 lipca 2010, 10:41
Popularność smartfonów stale rośnie

Rynek telefonów komórkowych w USA do 2011 roku zostanie opanowany przez smartfony – twierdzi Research and Markets.

Według R&M co najmniej 50% rynku telefonów komórkowych w 2011 roku stanowić będą smartfony. Wynika to z faktu, że są one coraz częściej postrzegane jako zmniejszone komputery, które cechują się nie tylko szybkim działaniem, ale również dostępnością ogromnej liczby aplikacji. Obecnie, smartfony posiadają szybkie procesory oraz rozszerzalną pamięć, pozwalają na łatwe przeglądanie internetu i obsługują w wielu przypadkach grafikę 3D. Zastępują one wiele mobilnych urządzeń, takich jak MP3 czy przenośne konsole do gier. W ostateczności sprawia to, że stanowią dla użytkowników kuszącą propozycję.

Dodatkowo, sukces Apple Store zachęcił innych producentów do pójścia w ślady firmy z Cupertino. Swoje sklepy ma już RIM, Samsung, LG czy Google.

Research and Markets zauważa również, że popularność smartfonów nie jest równie duża tam, gdzie większość rynku stanowią telefony na kartę. Nie przekracza ona w takich krajach 10%.

Źródło: tgdaily.com


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto