A A A

Powrót Winampa – tym razem to pewne?

25 listopada 2021, 15:00
Właściciele Winampa zapraszają do testowania nowej wersji programu.
Powrót Winampa – tym razem to pewne?

Jak Feniks z popiołów

Winamp to odtwarzacz multimedialny dla systemów Windows, Linux, Android i macOS. Aplikacja windowsowa powstała w 1997 roku, zdobyła wielka popularność, ale w roku 2013 przestała być rozwijana.

Prawa do odtwarzacza kupiła w 2014 roku firma Radionomy i do dziś jest ich właścicielem. Od 2014 roku kilka razy zapowiadano reaktywację programu, ale próby te zakończyły się niepowodzeniem.

Inaczej ma być teraz. Winamp ma nową stronę WWW i logo. W witrynie można się zarejestrować jako betatester aplikacji. Nowa edycja programu ma służyć m.in. do strumieniowego przesyłania audycji radiowych i podcastów.

Autorzy Winampa chcą, aby twórcy zarabiali za pomocą platformy. Artyści mieliby też pełną kontrolę nad treścią i bliski kontakt z fanami.

Na razie na stronie WWW nie ma jeszcze nowego wydania Winampa; oferowana jest ostatnia edycja 5.8.

fot. Winamp


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto