A A A

Powrót marki VAIO

2 lipca 2014, 08:50
Notebooki VAIO wracają na rynek - nie będą jednak już produkowane przez Sony. Na razie będzie je można kupić jedynie w Japonii.
Powrót marki VAIO

Sony sprzedało w lutym dywizję odpowiedzialną za markę VAIO firmie Japan Industrial Partners. Umowa weszła w życie w lipcu. Nowy właściciel marki już zapowiedział pierwsze modele z rodziny  VAIO Fit i VAIO Pro. Komputery pojawił się w ofercie internetowego sklepu w Japonii.

Nowa firma, według informacji serwisu The Verge, ma około 240 pracowników. Oficjalnie produkcją komputerów z logo VAIO zajmie się powołana właśnie do życia VAIO Corporation. Stoi za nią wspomniany Japan Industrial Partners, a sony ma symboliczne 5 proc. udziałów.

Nowi właściciele marki VAIO obiecują, że ich komputery będą miały "design VAIO we krwi". Nie wiadomo, czy nowe komputery VAIO kiedykolwiek pojawią się w Europie.

Przypomnijmy, że dział Vaio powstał w 1996 roku. "Drastyczne zmiany na rynku komputerów" - to miał być najważniejszy powód decyzji o sprzedaży marki. Japan Industrial Partners zatrudni około 200 do 300 osób z dywizji Sony.

Gwarancyjna obsługa notebooków nie ulega zmianie - klienci nie mają się czego obawiać - zapewniał nas w lutym polski rzecznik prasowy Sony.

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto