A A A

Pracownicy w Brazylii dostaną wynagrodzenie w bitcoinach?

9 listopada 2021, 09:00
Zaproponowana ustawa ma zalegalizować płatności cyfrowymi pieniędzmi.
Pracownicy w Brazylii dostaną wynagrodzenie w bitcoinach?

Projekt ustawy o kryptowalutach w Brazylii

Brazylijski kongresmen Luizão Goulart z Brazylii przedstawił projekt ustawy, która przewiduje, że bitcoin będzie legalnym środkiem zapłaty za pracę w tym kraju. Ma to dotyczyć i sektora publicznego, i prywatnego.

Jeśli prawo takie zostanie przyjęte, osoby zatrudnione w Brazylii będą pytane o decyzję w sprawie waluty, w jakiej chcą być wynagradzane za pracę. Bitcoiny trafią więc tylko do tych, którzy wyrażą na to zgodę.

To kolejny kraj – po Salwadorze, w którym bitcoin stał się oficjalnym środkiem płatniczym – zamierzający prawnie wprowadzić kryptowaluty jako sposób rozliczania.

Według badania Sherlock Communications z września br. prawie połowa (48%) obywateli Brazylii popiera legalne wprowadzenie bitcoina. W kraju tym ponad 1,4 mln osób już korzysta z kryptowalut.

Gdyby zaproponowana ustawa została przyjęta, zacznie obowiązywać po 90 dniach od daty zatwierdzenia.

fot. Executium – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto