A A A

Prawdziwy twardziel od Seagate

11 lipca 2008, 12:22
Prawdziwy twardziel od Seagate

W przeciwieństwie do innych producentów dysków twardych, którzy nie spieszą się z produkcją urządzeń o pojemności większej niż 1 TB, firma Seagate oficjalnie zapowiedziała, że w sierpniu do sprzedaży trafi HDD o pojemności 1,5 TB.
Wprowadzany na rynek najbardziej pojemny dysk twardy pochodzi z serii Barracuda, będzie pracował z prędkością 7200 rpm i zmieści się w 3,5-calowej kieszeni. Barracuda 7200.11 ma interfejs SATA 3.0 Gbps oraz 32 MB bufora pamięci, korzysta z technologii PMR (Perpendicular Magnetic Recording, czyli prostopadłego zapisu danych).

W tym miejscu warto nadmienić, że oprócz tego Seagate przewiduje wprowadzenie na rynek w czwartym kwartale 2008 roku dwóch 2,5-calowych dysków twardych o pojemności 500 GB należących do serii Momentus i przeznaczonych dla użytkowników notebooków. Jeden z nich będzie pracował z prędkością 5400 rpm, zostanie wyposażony w 8 MB bufor pamięci oraz interfejs SATA 3.0 Gbps. Parametry drugiego z nich to prędkość 7200 rpm i 16 MB bufor.

Źródło: Seagate


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto