A A A

Procesory firmy Zhaoxin konkurują z produktami Intela i AMD

16 grudnia 2019, 12:50
Koncern Zhaoxin pracuje nad procesorami bazującymi na 7-nanometrowej litografii.
Procesory firmy Zhaoxin konkurują z produktami Intela i AMD

W czerwcu tego roku chiński koncern Zhaoxin rozpoczął sprzedaż procesora LujlaZui. Układ ten – członek rodziny KaiXian KX-6000 – został oparty na 16-nanometrowym procesie technologicznym i mikroarchitekturze x86. Procesory z tej serii mają mieć zastosowanie zarówno w sprzęcie przenośnym jak i komputerach stacjonarnych.

Koncern planuje już produkcję kolejnych chipów i wszystko wskazuje na to, że Zhaoxin stanie się godną konkurencją dla AMD i Intela. Kolejne procesory chińskiej firmy mają wykorzystywać 7-nanometrową litografię i oferować zainteresowanym iGPU.

Nowe procesory firmy Zhaoxin mają być kompatybilne m.in. z DirectX 12, PCIe 4.9 czy DDR5 RAM. Chiński koncern przewiduje, że pod względem wydajności swoich procesorów dogoni Intela i AMD do 2021 roku.

fot. Christian Wiediger/Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto